O‘zLiDeP депутати Самарқанд туманида 50 дан ортиқ истеъдодли болаларга совға саломлар улашди
Халқ депутатлари Самарқанд туманидаги O’zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзоси, “Самарқанд  Китоб олами” муассиси Акбар Маҳмудов “1 июнь - Халқаро болалар куни” муносабати билан Самарқанд тумани Болалар мусиқа ва санъат мактабида уюштирилган тадбирда 50 дан ортиқ болажонларга китоблар, спорт анжомлари ва ўқув қуроллари улашди.
O’zLiDeP Самарқанд туман Кенгаши фаоллари иштирокида ташкил этилган тадбирда мамлакатимиз раҳбари томонидан илгари сурилган 5 та ташаббуснинг рассомчилик, шахмат-шашка ҳамда китобхонлик йўналишларида мусобақалар ташкил этилди. Ғолиблар қимматбаҳо совғалар ва медаллар билан тақдирланди. Байрам тадбирларида ғолибларга “Овози Самарқанд” газетаси таҳририяти томонидан ҳам китоблар ва турли рассомчилик анжомлари тақдим этилди.
- Болаларга эътибор, келажакка эътибор демакдир. Кейинги пайтларда Президентимиз томонидан ёшларга эътибор кучайтирилаётгани бежиз эмас. Чунки улар эртамиз эгаларидир. Уларни ҳар томонлама етук қилиб тарбияласак, албатта ўзининг ижобий натижаларини беради, - дейди  А.Маҳмудов.
Шунингдек, тадбирда “Дўстлик оқшоми” концерт дастури уюштирилди. Унда 10 га яқин ўзбек, тожик, рус, инглиз, немис, француз, испан, италиан  тилларда куй-қўшиқлар ва шеърлар янгради.

Подарки депутата УзЛиДеП одаренным детям
На мероприятии, состоявшемся в связи с 1 июня – Международным днем защиты детей в детской школе музыки и искусства Самаркандского района член депутатской группы  в Самаркандском районном кенгаше  УзЛиДеП, учредитель  комплекса  “Самарканд  Китоб олами” Акбар Махмудов     подарил 50 детям книги, спортивный инвентарь и учебные принадлежности.
На мероприятии, в котором приняли участие активисты  Самаркандского районного кенгаша  УзЛиДеП,   в свете  выдвинутых главой государства 5 инициатив  были организованы конкурс рисунка, чтения, соревнования по шахматам-шашкам. Победителям вручили ценные подарки и медали. От имени редакции газеты “Овози Самарқанд”  победителям вручили книги и принадлежности для рисования.
- Внимание детям – это, прежде всего, внимание к будущему. Не без основания в последнее время  Президент усиливает внимание к подрастающему поколению.  Потому что дети – хозяева будущего. Всестороннее воспитание детей обязательно даст положительные результаты, - сказал  А.Махмудов.
На мероприятии была представлена концертная программа «Вечер дружбы», в которой прозвучали песни и стихи на узбекском, таджикском, русском, английском, немецком, французском, испанском, итальянском языках.