O‘zLiDeP фаоллари Термиз туманидаги қоғозни қайта ишлаш корхонасида бўлди
O‘zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси бўлим мудири Ж.Рахмонов ҳамда партиянинг Сурхондарё вилоят Кенгаши вакиллари, депутатлар ва фаолларидан таркиб топган ишчи гуруҳ аҳоли муаммоларини ўрганиш, партия электорати бўлган тадбиркорлар, фермерлар фаолияти билан яқиндан танишиш мақсадида уйма-уй юриб учрашувлар ташкил этмоқда. 19 июнь куни ишчи гуруҳ вакиллари Термиз туманидаги “Surxon qog’oz qayta ishlash” МЧЖ фаолияти билан яқиндан танишишди.
Айтиш керакки, корхона тумандаги “Нурафшон” маҳалласи ҳудудида жойлашган бўлиб, 2018 йилдан буён фаолият юритмоқда. Бир йилда 3 240 тонна қоғозни қайта ишлаш қувватига эга мазкур корхонада 55 нафар ишчи ходим меҳнат қилади.
— Корхонамизда қоғозни қайта ишлаш орқали навларга ажратган ҳолда флейкалар ва кардон қоғозлари рулонлари ишлаб чиқарилади, — дейди МЧЖ раҳбари Рустам Неъматиллаев. — Ушбу кардон рулонлардан тўқимачилик соҳаси учун қоғозли конуслар ишлаб чиқариш йўлга қўйилди. Бундан ташқари, вилоятимиз аҳолиси эҳтиёжларидан келиб чиққан ҳолда ҳар хил турдаги каробкалар ҳам ишлаб чиқаряпмиз. Ҳозирда корхона фаолиятини янада яхшилаш мақсадида  Хитой Халқ Республикасининг “XINJANG YU HENG TRADING CO LTD” компанияси билан 625 минг АҚШ доллари миқдорида шартнома туздик.
Шундан сўнг, ишчи гуруҳ вакиллари Термиз туманидаги “Янги ҳаёт” маҳалла фуқаролар йиғинидаги “Норҳамид бобо” фермер хўжалигига ташриф буюришди. Фермер хўжалиги раиси Нурмуҳаммад Норҳамидовнинг айтишича, ҳудудда 56 гектар ер майдонида балиқчилик хўжалиги ташкил этилган. Бунинг учун Хитой давлатидан 250 миллион АҚШ долларилик ускуна олиб келтирилган. Ускуна ёрдамида 150 тоннагача балиқ маҳсулотлари истеъмолчиларга етказиб берилмоқда. 20 нафар киши доимий иш ўрни билан таъминланган.
Ишчи гуруҳ вакиллари аҳоли хонадонларида ҳам бўлишиб, томорқадан унумли фойдаланиш, “Ҳар бир оила - тадбиркор” давлат дастурининг моҳияти ҳамда партия мақсади ва вазифалари бўйича тушунтириш ишларини ҳам олиб боришмоқда.

Активисты УзЛиДеП в Термезском районе посетили предприятие по переработке бумаги
Члены рабочей группы в составе  заведующего отделом исполнительного комитета  политического совета УзЛиДеП Ж.Рахмонова, представителей, депутатов и активистов  Сырдарьинского областного кенгаша партии организовывают встречи с целью  изучения проблем населения, деятельности  предпринимателей и фермеров – электората партии. 19 июня члены раболчей группы  ознакомились с деятельностью  ООО  “Surxon qog’oz qayta ishlash” Термезского района.
Предприятие расположено на территории районной махали “Нурафшон”, действует с  2018 года. На предприятии  с ежегодной мощностью переработки 3 240 тонн бумаги работают  55 человек.
— Путем переработки бумаги, при разделении на сорта  производим флейки и  рулонный картон, - говорит  руководитель ООО Рустам Неъматиллаев. — Из рулонного картона налажено производство  бумажных конусов для текстильной сферы. Вместе с тем, с учетом потребностей населения области,  производим различные коробки. В целях улучшения деятельности предприятия  с китайской компанией “XINJANG YU HENG TRADING CO LTD”составили договор стоимостью  625 тысяч долларов США.
Затем  представители рабочей группы посетили фермерское хозяйство  “Норхамид бобо” в сходе граждан махали  “Янги хаёт” Термезского района. По словам  председателя фермерского хозяйства  Нурмухаммада Норхамидова, на 56 гектарах  образовано рыбоводческое хозяйство. Для этого использовано китайское оборудование стоимостью 250 миллионов долларов США. При помощи этого оборудования заготавливается  до 150 тонн  рыбной продукции. В хозяйстве работают 20 человек.
Представители рабочей группы посещают дома населения,  разъясняют значение  государственной программы “Каждая семья - предприниматель”, цели и задачи партии.