Хатирчи туман электр тармоқлари корхонаси эломонтепаликларнинг мурожаатига қачон жавоб беради?
Халқ депутатлари Хатирчи туман Кенгашидаги O‘zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзолари Т.Сафаров ва Қ.Шопўлатовга Хатирчи тумани “Чечак-ота” ва “Тинчлик” маҳалла фуқаролар йиғини аҳолисидан мурожаат келиб тушди.
Маълум бўлишича ушбу маҳалланинг Эломонтепа қишлоғида истиқомат қилувчи аҳоли кўп йиллардан бери трансформаторларнинг эскирганлиги, бугунги кунга келиб аҳоли сонининг ошганлиги сабабли электр энергияси етишмовчилиги ҳамда электр таянч ва симлар билан таъминланмаганлигидан азият чекиб келмоқда.
Аҳоли томонидан тортилган электр столбалари қўлбола усулда. Ҳар ким ўз ҳолича хонодонига ёғоч устунлардан электр таянч устунлари ясаб ўтказиб олаверган. Бундан ташқари ҳар йили шамол, чақмоқдан симлар узилиб кўчага тушаётганлиги эломонтепаликларни хавотирга солиб келади.  Маҳалла фаолларининг электр симларини тўғрилаб, столбалар ўрнатиб бериш ҳамда трансформаторларни янгилаш муаммосини ҳал этишни сўраб тегишли ташкилотга бир неча бор мурожаат қилганликларига қарамасдан ҳанузгача муаммо бартараф этилгани йўқ.
Ушбу муаммони ўз вақтида бартараф этиш мақсадида Халқ депутатлари Хатирчи туман Кенгашидаги O‘zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзоси Т.Сафаров 2017 йилнинг 14 август куни ҳамда Халқ депутатлари Хатирчи туман Кенгашидаги O‘zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзоси Қ.Шопўлатов томонидан 2019 йилнинг 18 апрель куни туман электр тармоқлари корхонаси раҳбари В Нарзуллаевга депутатлик сўрови жўнатилган. Шунга қарамасдан депутатлик сўровига жавоб ҳам йўқ, аҳоли муаммоси ҳам бартараф этилмасдан қолиб кетмоқда.
Халқ хавфсизлигига мутасадди ташкилот раҳбари бўла туриб, депутатлик сўровларига  эътиборсизлик  қилаётган, халқ ноибларининг сўровига жавоб ҳам бермаётган хатирчи туман Электр тармоқлари корхонаси раҳбари фалокат рўй беришини кутмоқдами? Зеро, депутатга беписандлик – халққа беписандлик.

Когда Хатирчинское районное предприятие электросетей ответит на обращение жителей Эломонтепа?
Члены депутатской  группы УзЛиДеП  в Хатирчинском районном Кенгаше народных депутатов  Т.Сафаров и К.Шопулатов получили обращение  населения  схода граждан  махаллей  “Чечак-ота” и “Тинчлик” Хатирчинского района.
В обращении указано, что  в кишлаке   Эломонтепа устарел  трансформатор, численность населения увеличилась, в связи  с чем ощущается нехватка электричества, необеспеченность столбами и  проводами линий электропередач. Все это  создает большие неудобства населению.
Населением установлены самодельные столбы.  Каждый  по-своему установил  столбы и провел в дом электричество. Ежегодно из-за ветров  провода рвутся и предоставляют опасность  жизни людей. Активисты махали  неоднократно обращались  в соответствующие организации  с просьбой  заменить столбы и провода, обновить трансформатор, но просьбы остались без ответа.
В целях устранения проблемы  член депутатской  группы УзЛиДеП  в Хатирчинском районном Кенгаше народных депутатов  Т.Сафаров  14 августа  2017 года, член депутатской  группы УзЛиДеП  в Хатирчинском районном Кенгаше народных депутатов  К.Шопулатов 18 апреля  2019  года  направили депутатские запросы  руководителю  районного предприятия электросетей  В.Нарзуллаеву.  Ответа на депутатские вопросы не последовало, проблемы населения остались не решенными.
Чего же ждет   руководитель  предприятия электросетей, ответственного за безопасность населения, не отвечающий на запросы представителей народа и не желающий решать проблемы людей?  Он ждет, когда случится трагедия? Между тем безразличное отношение к депутату – это безразличное отношение к своему народу.