Наманганлик тадбиркор аҳолига бепул антисептик воситалар ва тиббий ниқоблар тарқатди
Коронавирус бугун жаҳон ҳамжамиятини жиддий ўйлантираётган муаммога айланди. Вирусни тарқалишига қарши курашиш эса барчани  бирдамликка чорламоқда.
Халқ депутатлари Наманган вилоят кенгаши депутати Зокиржон Ходжаев ўз сайлов округидаги фуқаролар, кам таъминланган ва эҳтиёжманд оилаларр ҳолидан хабар олмоқда.
Наманган шаҳридаги Янги аср, Баҳор, Фаровон ва Олвализор маҳаллалардаги 150 нафар аҳолига бепул антисептик воситалар ва тиббий ниқоблар тарқатилди, қолаверса, аҳоли ўртасида коронавирусга қарши тегишли чора-тадбирлар тушунтирилди.
Депутат раҳбарлигидаги “Мехмаш” корхонаси ходимларидан 350 нафарига ҳам шу турдаги воситалар тарқатилди.
Албатта, бугунгидек мураккаб вазиятда аҳолига ёрдам кўрсатиш  халқимизнинг бу синовли кунларни ҳам қийинчиликларсиз енгиб ўтишига хизмат қилади.

В Намангане предприниматель бесплатно распространил среди населения антисептические средства и медицинские маски
28.03.2020, 16:57
В Намангане предприниматель  бесплатно  распространил среди населения  антисептические средства и медицинские маски
Сегодня коронавирус – это проблема всего мирового сообщества. Борьба с распространением вируса призывает всех к сплоченности.
Депутат Наманганского областного кенгаша народных депутатов Зокиржон Ходжаев в своем избирательном округе навещает  малообеспеченные, социально нуждающиеся семьи.
В махаллях  Янги аср, Баҳор, Фаровон и Олвализор города Намангана 150 гражданам бесплатно предоставили   антисептические средства, медицинские маски, среди населения  провели разъяснительную работу по вопросам противодействия  коронавирусной инфекции.
Также под руководством  депутата  медицинские средства предоставили 350 работникам предприятия   “Мехмаш”.
Предоставление помощи населению в такой сложной ситуации, безусловно, будет способствовать  скорейшему устранению этого бедствия.