Коронавирус пандемиясининг мамлакатимизда тарқалишини олдини олиш чора-тадбирлари доирасида эълон қилинган карантин даврида саҳоватпеша тадбиркорлар кам таъминланган, боқувчисини йўқотган оилалар, ногиронлиги бор юртдошларимизга ҳомийлик кўрсатиш ташаббуси билан чиқишмоқда.
O’zLiDeP фаоли, халқ депутатлари Самарқанд вилоят Кенгаши депутати, “URGAZ CARPET” МЧЖ корхонаси бош директори Жамшид Ҳайдаров ҳомийлигида Ургут туманидаги 33 та маҳаллаларда яшовчи 600 та кам таъминланган, боқувчисини йўқотган оилалар ҳамда ногиронлиги бор фуқароларга 300 миллион сўмлик 10 турдаги озиқ-овқат маҳсулотлари улашилди.
Хайрия маҳсулотларни тарқатиш карантин қоидаларига амал қилинган ҳолда туман ҳокимлиги, туман Санитария-эпидемиология осойишталик маркази ва туман ветеринария бўлими,озиқ-овқат хавфсизлиги хизмати ходимлари томонидан қатъий назорати остида амалга оширилди.
- Тадбиркордан жуда миннатдормиз,.Биргина бизнинг маҳалламиздан 44 та кам таъминланган, боқувчисини йўқотган оилаларнинг рўзғори бутланди, -деди Ўрамас МФЙ раиси Малик Алиқулов.

Депутат от УзЛиДеП, предприниматель Жамшид Хайдаров предоставил жителям Ургута спонсорскую помощь в размере 300 миллионов сумов
14.04.2020, 15:05
Депутат от УзЛиДеП, предприниматель  Жамшид Хайдаров предоставил  жителям Ургута  спонсорскую помощь  в размере  300 миллионов сумов
В рамках мероприятий по предупреждению распространения в стране пандемии коронавируса  в период карантина предприниматели  выступают с инициативой оказания спонсорской помощи   малообеспеченным, потерявшим кормильца  и имеющим инвалидов семьям.
Под руководством активиста УзЛиДеП,  депутата  Самаркандского областного совета народных депутатов,  генерального директора  ООО  “URGAZ CARPET” Жамшида Хайдарова   проживающим в Ургутском районе 600   малообеспеченным, потерявшим кормильца  и имеющим инвалидов семьям  выделены 10 видов продовольственной продукции на общую сумму  300 миллионов сумов.
Соблюдение карантинных правил при  распределении  благотворительной продукции  строго контролируется  работниками хокимията района, Центра санитарно-эпидемиологического благополучия, районного отдела ветеринарии, службы продовольственной безопасности.
- Мы благодарны предпринимателям. Они оказали большую помощь проживающим в нашей махалле 44  малообеспеченным семьям, - сказал председатель  СГМ Урамас Малик Аликулов.