Депутат шунчаки юргани йўқ, амалий ёрдам кўрсатяпти
O'zLiDePдан Шўрчи туман Кенгашига сайланган депутат Шухрат Бўронов ўз сайлов округидаги хонадонларнинг томорқадан фойдаланиш жараёнини ўрганди. Ўрганиш давомида “Жарқишлоқ” шаҳарчасида яшовчи Ашур Мамадиев ёлғиз яшаётгани, томорқасини шудгорлаб бирор бир экин экишга имконияти йўқлиги маълум бўлди.
Депутатнинг амалий ёрдами билан А.Мамадиевнинг 9 сотих ер майдони шудгорланиб, рўзғорбоп маҳсулот экилди.
-Амалий ёрдами учун депутатга ўз миннатдорчилигимни билдираман, - дейди Ашур Мамадиев. -Умридан барака топсин. Халқимизни безовта қилаётган коронавирус пандемияси тезроқ тугашини сўраб дуо қиляпмиз.
Ўрганиш давомида депутат Шухрат Бўронов томорқаси бўла туриб, уни шудгорлаб, экин экишга қийналаётган оилаларни томорқасига ёрдам бериб, қишлоқ хўжалиги маҳсулотларини экиб беришни ўз зиммасига олди.

Deputy called on providing practical assistance
Deputy Shukhrat Buronov, elected from UzLiDeP to Shurchi district council of people’s deputies, studied the use of household land in his constituency. During the study, it was revealed that the resident of Jarqishloq village Ashur Mamadiyev is lonely, unable to cultivate his personal land.
Thanks to the practical assistance of the deputy, crops on 9 acres belonging to A. Mamadiyev were plowed and planted.
– I express gratitude to the deputy for the practical assistance rendered, – said Ashur Mamadiyev. – We all ask the Almighty to quickly end the coronavirus pandemic.
Deputy Shukhrat Buronov decided to provide practical assistance to all families who are unable to independently cultivate their own personal land and grow crops.