Депутат шунчаки юргани йўқ, амалий ёрдам кўрсатяпти
O'zLiDePдан Шўрчи туман Кенгашига сайланган депутат Шухрат Бўронов ўз сайлов округидаги хонадонларнинг томорқадан фойдаланиш жараёнини ўрганди. Ўрганиш давомида “Жарқишлоқ” шаҳарчасида яшовчи Ашур Мамадиев ёлғиз яшаётгани, томорқасини шудгорлаб бирор бир экин экишга имконияти йўқлиги маълум бўлди.
Депутатнинг амалий ёрдами билан А.Мамадиевнинг 9 сотих ер майдони шудгорланиб, рўзғорбоп маҳсулот экилди.
-Амалий ёрдами учун депутатга ўз миннатдорчилигимни билдираман, - дейди Ашур Мамадиев. -Умридан барака топсин. Халқимизни безовта қилаётган коронавирус пандемияси тезроқ тугашини сўраб дуо қиляпмиз.
Ўрганиш давомида депутат Шухрат Бўронов томорқаси бўла туриб, уни шудгорлаб, экин экишга қийналаётган оилаларни томорқасига ёрдам бериб, қишлоқ хўжалиги маҳсулотларини экиб беришни ўз зиммасига олди.

Депутат призван оказывать практическую помощь
Депутат Шухрат Буронов, избранный от УзЛиДеП в Шурчинский районный кенгаш народных депутатов,  в своем избирательном округе изучил  использование приусадебных земель. В ходе изучения было выявлено, житель поселка  “Жаркишлок” Ашур Мамадиев одинок, не имеет возможности обрабатывать свои приусадебные земли.
Благодаря практической помощи депутата  провели вспашку и посадку сельскохозяйственных культур на 9 сотках, принадлежащих  А.Мамадиеву.
-Выражаю благодарность депутату за оказанную практическую помощь, - сказал  Ашур Мамадиев. – Все мы просим Всевышнего, чтобы скорее закончилась пандемия  коронавируса.
Депутат Шухрат Буронов принял решение оказать практическую помощь всем семьям, кто не имеет возможности самостоятельно обрабатывать свои приусадебные земли и выращивать сельскохозяйственные культуры.