O'zLiDeP фаоли раҳбарлик қилаётган "Мирзаобод универсал трайд" МЧЖ ғалла ҳосилини топшириш режасини республикада биринчи бўлиб бажарди
08.06.2020, 15:47
O'zLiDeP фаоли раҳбарлик қилаётган
Мирзаобод туманида мавсум бошидан буён 2195 тонна ғалла ҳосили ўриб олиниб, Республикада биринчи бўлиб амалдаги режа 102,8 фоизга ортиғи билан бажарилди.
Дон ризқ-рўзимиз. Дастурхонимиз тўкин сочинлиги, мамлакатимизда озиқ-овқат хавфсизлигининг таъминланишида, шубҳасиз, ғаллакорларимиз ўрни беқиёс.
Сардоба сув омборида юз берган талофат, бугунги пандемия давридаги масъулиятли ҳамда синовли кунларга қарамай мирзаободлик ғаллакорлар ўзларининг ватанпарварликларини яна бир карра намойиш этишди. Айниқса, “Bek klucter" таркибидаги "Мирзаобод универсал трайд" МЧЖ ғалла майдонларида юқори ҳосил етиштирилганлиги боис мирзаободлик ғаллакорлар Республикада биринчи бўлиб шартномавий режани ортиғи билан бажардилар.
Мирзаобод туманида 2020 йил ҳосили учун 2000 гектар майдонда ғалла етиштириш режалаштирилган эди. Талофат кўрган ғалла майдонлари инобатга олиниб, 854 гектар майдонлардаги ғалла ҳосилини йиғиб олиш белгиланди.
- Мавсумга 10 та ғалла ўриш комбайнлари жалб этилиб, 5 та отряд шакллантирилди, - дейди сенатор, “Bek klucter” МЧЖ раҳбари Улуғбек Сотиболдиев. – Тумандаги ғалла ўрим-йиғими мавсумини намунали ташкил қилиш учун бир қатор мутасадди ташкилотлар ходимлари ва бошқа ташкилотлардан иборат 45 нафар масъуллар ҳамда 40 та юк ташиш автомобиллари, 5 та кўчма устахоналар ва 5 та ёқилғи ташиш воситалари бириктириб берилди.
O'zLiDeP Сирдарё вилоят Кенгаши вакиллари "Мирзаобод универсал трайд" МЧЖда бўлиб, зафар қучган ғаллакорларга ўзларининг эсдалик совғаларини ҳам топширди.
Ушбу МЧЖ таркибидаги Наргиза Эшонова раҳбарлик қилаётган илғор  жамоанинг қўшган ҳиссаси ҳам салмоқли бўлди. Н.Эшонова етакчилигидаги 21 гектар ғалла майдонида ҳам мўл ҳосил етиштирилди. Илғор ғаллакорларга партия вилоят Кенгашининг эсдалик совғалари топширилди.

ООО "Мирзаобод универсал трайд" под руководством активиста УзЛиДеП первым в республике выполнил план по сдаче зерна
12.06.2020, 16:30
ООО
С начала сезона в Мирзаабадском районе  собрали  2195 тонн зерна  и выполнили намеченный план на 102,8 процента.
В обеспечении продовольственной безопасности страны велика роль  зерноводов.
Несмотря на трагедию на водохранилище Сардоба и дни испытаний, выпавших в связи с пандемией коронавируса, зерноводы  Мирзаабада  проявили  свое трудолюбие и  патриотизм.  Они первыми в республике  с перевыполнением осуществили  договорной план.  Этому способствовал и высокий урожай, выращенный  на полях  ООО "Мирзаобод универсал трайд в структуре кластера  “Bek klucter".
Под урожай 2020 года в Мирзаабадском районе  планировалось вырастить зерно  на  2000 гектарах. С учетом  бедствия, нанесшего урон  зерновым полям, был намечен сбор урожая с  854 гектаров.
- На уборочной страде были задействованы  10  зерноуборочных комбайнов, сформированы 5 отрядов, - сказал сенатор, руководитель ООО  “Bek klucter” Улугбек Сотиболдиев. – Для организации уборочной страды в районе были привлечены работники должностных организаций  и 45 ответственных лиц из других организаций, задействованы 40 грузовых машин, 5 передвижных мастерских и 5 средств доставки топлива.
Представители Сырдарьинского областного кенгаша УзЛиДеП  побывали в ООО "Мирзаобод универсал трайд", вручили подарки зерноводам.