Пойтахтлик ишсиз ёшлар учун 48 соатлик ўқув курсининг иккинчи босқичи бошланди
O`zLiDeP Чилонзор туман Кенгаши ва Ёшлар ишлари Агентлиги Чилонзор туман бўлими ҳамкорлигида Чилонзор туманидаги маҳаллаларда “Ёшлар дафтари”га  киритилган   ижтимоий  кредит  олиб  ўз  тадбиркорлик  фаолиятини бошлаш  ниятида бўлган  24 нафар ёшлар учун 48 соатлик  ўқув курсларининг иккинчи босқичи ташкил этилди.
Семинар дастури  доирасида  касб танлаш ва уни эгаллаш мавзусида  ёшларга амалий машғулот ўтилди. Ўқув дастури якунида ёшларга AT "Микрокредитбанк" орқали ижтимоий кредит олиш ҳуқуқини берувчи  сертификат тақдим этилади.
Юртимизда ташкил этилаётган шундай ўқув курслар ёшларимизни касб танлаш ва касбга ўргатиш ҳамда иш билан банд бўлишларига хизмат қилади.

Второй этап 48-часовых учебных курсов для безработной молодежи столицы
Чиланзарский районный кенгаш УзЛиДеП  при сотрудничестве с Чиланзарским районным отделением Агентства по делам молодежи  организовали второй этап 48-часовых учебных курсов   для 24 человек из махаллей Чиланзарского района, внесенных в «Молодежную тетрадь» и желающих  получить льготный кредит для начала предпринимательской деятельности.
В рамках программы семинара состоялись практические занятия на тему выбора и овладения профессией.  По завершении учебной программы  молодежи выдадут  сертификат на право получения  социального кредита в АО "Микрокредитбанк".