“Diplom bilan biznesga” yo‘l olamiz!
Andijon shahar sanoat va transport kasb-hunar kollejida bo‘lib o‘tgan davra suhbati aynan shu mavzuga bag‘ishlandi. O‘zLiDeP Andijon shahar Kengashi tomonidan o‘tkazilgan tadbirda dastlab partiya “Yoshlar qanoti”ning istiqbolli loyihalari haqida ma’lumot berildi.
– Bugungi tadbirda Davlat Dasturining iqtisodiyotni  rivojlantirish va faol tadbirkorlikni qo‘llab quvvatlash yo‘nalishiga alohida e’tibor qaratdik, – deydi O‘zLiDeP Andijon viloyat Kengashi qoshidagi siyosiy ta’lim markazi rahbari Ravshanbek Abdurahimov. – Maqsadimiz yoshlarning siyosiy sohadagi bilimlarini mustahkamlash, ayniqsa, joriy yilda belgilangan dolzarb vazifalar ijrosida yoshlarning o‘rni, ahamiyatini yanada kengroq targ‘ib qilishdan iborat.
Davra suhbati davomida Davlat Dasurining har bir yo‘nalish va bo‘limlar yuzasidan yoshlar ishtiroki bo‘yicha bo‘lib o‘tgan savol-javoblar bahs-munozaralarning jonlanishiga turtki bo‘ldi.
Tadbir yakunida o‘z biznesini boshlash istagidagi yigit-qizlarga soha mutaxassislari tomonidan taklif-tavsiyalar berildi.

“С дипломом в бизнес”!
С этой темы началась беседа за «круглым столом», прошедшая в Андижанском городском профессиональном колледже промышленности и транспорта. В мероприятии, проведенном Андижанским городским Советом УзЛиДеП, сначала была представлена информация о перспективных проектах «Молодежного крыла» партии.
– В сегодняшнем мероприятии мы обратили особое внимание таким направлениям Государственной программы, как развитие экономики и поддержка активного предпринимательства, – сказал руководитель ЦПО Андижанского областного Совета УзЛиДеП Равшанбек Абдурахимов. – Наша цель заключается в укреплении знаний молодежи в политической сфере, особенно более широкая пропаганда роли и значения молодежи в реализации актуальных задач, намеченных в текущем году.
В беседе прозвучали вопросы и ответы с участием молодежи по каждому направлению и разделу Государственной программы.
В завершении мероприятия юношам и девушкам, намеренным наладить собственный бизнес, специалистами сферы даны рекомендации.