O‘zLiDeP “Yoshlar qanoti” zafarobodlik yosh tadbirkor muammosini joyida hal etishda faollik ko‘rsatdi
24.02.2018, 14:35
O‘zLiDeP Zafarobod tuman Kengashi “Yoshlar qanoti” guruhi tomonidan “Davlatning ustuvor siyosati – yoshlar ma’naviyati va tarbiyasi” mavzusida davra suhbati o‘tkazildi.
Davra suhbatida Prezidentimizning 2017 yil 28 iyuldagi “Ma’naviy ma’rifiy ishlar samaradorligini oshirish va sohani rivojlantirishni yangi bosqichga ko‘tarishi to‘g‘risida”gi qarori mazmun-mohiyati haqida tushunchalar berildi. Qarorda belgilangan vazifalardan kelib chiqqan holda yangi avlod vakillarini huquqiy demokratik davlat va kuchli fuqarolik jamiyati barpo etish jarayoniga yanada kengroq jalb etish, kelajagimiz vorislariga kasbiy, ijodiy va mansab pillapoyalaridan o‘sishi uchun keng imkoniyatlar yaratish, Davlat dasturlari ijrosini ta’minlashda yoshlar faolligini oshirish masalalari to‘g‘risida so‘z yuritildi.
Tadbir davomida ishtirokchilar tomonidan  o‘z bizneslarini qanday boshlash kerakligi, tadbirkorlik faoliyatida uchrayotgan ayrim muammolar borasida fikr bildirishdi.
Yakka tartibdagi tadbirkor Umida Rahmonovaning tikuvchilik sexi uchun tuman markazidan joy ajratilishi borasida so‘ragan amaliy yordami Xalq deputatlari tuman Kengashidagi O‘zLiDeP deputatlik guruhi a’zosi Z.Amanov tomonidan ijobiy hal etildi. Deputat ko‘magida Umida Rahmonovaga tikuvchilik sexi faoliyatini yuritish uchun tumandagi Birlik qishloq fuqarolar yig‘ini hududida yangi qurilib foydalanishga topshirilgan Maishiy xizmat uyidan bitta alohida xona beriladigan bo‘ldi.
Tadbir so‘ngida yoshlar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga mutaxassislar tomonidan javoblar olishdi hamda partiya maqsad-muddaolarini o‘rgangan, uning g‘oyalariga hayrixohlik bildirgan 5 nafar yoshlarga partiya a’zolik guvohnomalari topshirildi.

“Молодежное крыло” УзЛиДеП проявило активность в деле решения на месте проблемы молодого предпринимателя
27.02.2018, 16:48
“Молодежным крылом” Зафарабадского районного Совета УзЛиДеП проведена беседа за “круглым столом” на тему “Приоритетная политика государства – духовность и воспитание молодежи”.
В беседе были разъяснены суть и значение постановления Президента страны о повышении эффективности духовно-просветительской работы и выведении на новый уровень развития сферы от 28 июля 2017 года. Исходя из задач, намеченных в постановлении в деле более широкого привлечения представителей нового поколения к процессу построения правового демократического государства и сильного гражданского общества, создания широких возможностей для профессионального, творческого и карьерного роста молодого поколения, повышения активности молодежи в обеспечении исполнения государственных программ.
В ходе мероприятия участники обменялись мнениями о путях налаживания собственного бизнеса, встречающихся проблемах в процессе предпринимательской деятельности.
Обращение индивидуального предпринимателя Умиды Рахмоновой об оказании содействия в выделении места в районном центре для швейного цеха было положительно решено членом депутатской группы УзЛиДеП в районном Кенгаше народных депутатов З.Амановым. При содействии депутата Умиде Рахмоновой будет выделено отдельное помещение в доме быта, сданном в эксплуатацию на территории схода граждан села Бирлик для осуществления деятельности в швейном цехе.
В завершении мероприятия молодежь получила ответы на интересовавшие ее вопросы, 5 юношам и девушкам, приверженным идеям и целям партии, вручены членские удостоверения.