“Ishbilarmon ayol -2022” ko‘rik tanlovining Zomin tumani bosqichi g‘olibi aniq bo‘ldi
Har yili an’anaviy tarzda o‘tkazib kelinayotgan O’zLiDePning “Ishbilarmon ayol” ko‘rik-tanlovining tuman bosqichlari yangi-yangidan tadbirkor opa-singillarimizni kashf etishda davom etmoqda.
O’zLiDeP Zomin tuman Kengashi Ayollar masalalari bo‘yicha rais o‘rinbosari, tuman xotin-qizlar tadbirkorligi markazi raisi S.Bekmurodova, partiya tuman Kengashi raisining o‘rinbosari A.Sodiqov, tuman Oila va xotin qizlarni qo‘llab-quvvatlash bo‘limi mutaxasislari, tadbirkor va fermer ayollar va boshqa yo‘nalishlarda faoliyat olib borayotgan xotin-qizlar ishtirok etgan ko‘rik-tanlovning tuman bosqichi haqiqiy tajriba almashish va muloqot maydoniga aylandi.
Tajribali hay’at a’zolari 18 nafar ish o‘rni yaratgan YaTT Nuriya Abdullayevani g‘olib, deb topdilar. 14 nafar ish o‘rni yaratgan “Maxsudaxon chevar” MChJ raisi Maqsuda Jo‘rayeva ikkinchi, 11 nafar ish o‘rni yaratgan yana bir YaTT Tojinor Rustamova uchinchi o‘ringa munosib ko‘rildi.
Ko‘rik-tanlovning g‘olib va sovrindorlariga O’zLiDeP Zomin tuman Kengashining Diplom va estalik sovg‘alari topshirildi.

Winners of the Zaamin District Stage of the “Ishbilarmon Ayol -2022” competition announced
New active women entrepreneurs are defined at the district stages of the traditional “Ishbilarmon Ayol” (Businesswoman) competition held by the UzLiDeP.
The district stage of the competition was attended by the Deputy Chairman of Zaamin District Council of UzLiDeP on Women’s Issues, the Chairman of the District Center for Women’s Entrepreneurship S. Bekmurodova, the Deputy Chairman of the District Council of the Party A. Sodikov, specialists from the district department for supporting families and women, women entrepreneurs and farmers, as well as women working in other areas. The event has become a real platform for dialogue and exchange of experience.
Experienced members of the jury recognized a private entrepreneur, Nuriya Abdullayeva, who employed 18 people, the winner of the competition. The second place was taken by Maqsuda Jurayeva, head of LLC Maqsudakhon Chevar, who employed 14 people, and the third place was taken by a private entrepreneur Tojinor Rustamova, who employed 11 people.
The winners of the competition were awarded diplomas and memorable gifts of the Zaamin District Council of UzLiDeP.