Deputat tashabbusi bilan mahalla hududiga elektr temir-beton simyog‘ochlar o‘rnatib berildi
Shaxrixon tumanidagi “Qipcha qo‘rg‘on” mahallasidagi simyog‘ochlar ancha eskirib qolgandi. Ba’zilari qo‘lbola usulda o‘rnatilgani bois, u yerda yashovchi aholi uchun xavfli edi. Shu bois ularni yangilash zarurati tug‘ildi.
Ushbu masala yuzasidan mahalla ahli tumandagi 30-saylov okrugidan saylangan O'zLiDeP Shaxrixon tuman Kengashi deputatlik guruhi a’zosi, tuman Kengashi deputati Elyorbek Mamajonovga murojaat qilishdi. Deputat darhol masalani ijobiy hal qilish uchun ishga kirishdi.
U deputatlik so‘rovi bilan tegishli tashkilotlarga murojaat qildi. Deputatning so‘rovnomalari besamar qolmadi. Mahalla hududidagi Birlashgan ko‘chasiga 23 dona simyog‘ochlar o‘rnatildi.
Saylovchilar mamnun. Deputat yengil tin oldi. Aholining yana bir muammosini hal qilgani ularning ishonchlarini oqlayotgani namunasi. Birgina “rahmat” eshitib, duo olishning zavqini yurakdan his qilishning o‘zi baxt. Deputat mana shu Baxt uchun yashamoqda.

Deputy assisted in installing poles for the power grid in the mahalla
All power poles are outdated in “Qipcha Qurgon” mahalla of Shakhrikhan district. Tilted poles posed a danger to the lives of citizens. In this regard, it became necessary to replace the pillars.
On this issue, the residents turned to the member of the deputy group of Shakhrikhan District Council of UzLiDeP, the deputy of the District Council Elyorbek Mamajonov, elected from the 30th constituency.
The deputy addressed a deputy request to the relevant organizations. As a result, 23 electricity poles were installed on Birlashag Street in the mahalla.
The voters are happy. The solution of the problem of the population is an example of justified trust of citizens. Deputy is also satisfied. Because he considers it a happiness to hear words of gratitude from voters.