O‘zLiDeP deputati tashabbusi bilan Nishonda “Uzmobile” antennasi o‘rnatiladi
Bir necha kun avval deputat Nishon tuman A.Qodiriy MFY saylovchilari bilan uchrashgandi. Uchrashuv davomida aholidan telefon aloqa xizmati yaxshi emasligi haqida murojaat  kelib tushgandi.
Xalqning ishonchli vakili ushbu murojaat yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligining viloyat hududiy boshqarmasi boshlig‘iga deputatlik so‘rovi yubordi. So‘rovga belgilangan muddatda javob taqdim etildi.
Yuborilgan deputatlik so‘rovi natijasida O‘zbekiston Respublikasi axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligining viloyat hududiy boshqarmasi ishchi guruh tuzib, mazkur  masalani joyiga chiqib o‘rgandi.
O‘rganish natijasida ajratilgan hududda “Uzmobile” filiali Qashqadaryo hududiy bog‘lamasi va pudratchi quruvchilar tomonidan antenna machtasini o‘rnatish bo‘yicha kotlavan shaklida qazish ishlari amalga oshirilayotgani, metal konstruksiyasi o‘rnatilib, beton ishlari amalga oshirilishi boshlangani hamda mazkur baza stansiyasini o‘rnatish ishlari joriy yilning yakuniga qadar amalga oshirilishi rejalashtirilgani aniqlandi.
2135
Равшанов Шерзод Тўйчиевич O’zLiDeP Қарши туман Кенгаши ходими.2018-05-08 12:56:48
O’zLiDeP Қарши туман Кенгаши аппарат ходимлари ва депутатлар билан биргаликда 2-жаҳон уруши қатнашчилари хонадонларига ташриф буюрилди. Хонадон эгалари юртимизда олиб борилаётган оқилона сиёсатдан халқимиз жуда хам мамнунлигини ҳар сония таъкидлаб туришибди, айниқса қаряларга 2-жаҳон уруши қатнашчиларига берилган юртбошимизнинг совғаларидан жуда ҳам мамнунликларини айтиб ўтишди. O’zLiDeP Қарши туман Кенгаши томонидан 2-жаҳон уруши қатнашчиларига эсталик совғалари топширилди.

По инициативе депутата от УзЛиДеП в Нишане будет установлена антенна “Uzmobile
Член депутатской группы УзЛиДеП, избранный в Кашкадарьинский областной Кенгаш народных депутатов, Убайдулло Усмонов является одним из депутатов, решающих волнующие население проблем.
Несколько дней назад депутат встретился с избирателями МСГ имени А.Кадыри Нишанского района. В ходе встречи от населения поступило обращение о некачественной телефонной связи.
Доверенный представитель народа по данному обращению направил депутатский запрос начальнику областного территориального управления Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан. На запрос в установленные сроки был представлен ответ.
В результате направленного депутатского запроса областное территориальное управление Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан создало рабочую группу, выехало на место для непосредственного изучения вопроса.
В результате изучения выявлено, что на выделенной территории Кашкадарьинским территориальным узлом филиала “Uzmobile” и подрядными строителями осуществляется работа по установке мачты антенны, завершение монтажа намечается до конца текущего года.