Sayyor qabulda o‘nga yaqin masala muhokama etildi
Xalq bilan muloqotni yanada ko‘paytirish, chekka hududlarda istiqomat qilayotgan aholining dardu-tashvishlari, muammolarini o‘rganish maqsadida O‘zLiDeP Samarqand viloyat Kengashi, Oliy Majlis Qonunchilik palatasi hamda mahalliy Kengash deputatlari aholi bilan bevosita muloqotlarni davom ettirmoqda.
Ana shunday muloqotlardan biri Kattaqo‘rg‘on tuman “Olmazor” MFY, Abulqosim qishlog‘ida bo‘lib o‘tdi. Sayyor qabulda 50 ga yaqin fuqaro ishtirok etdi.
Tadbir avvalida partiya vakillari hamda Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputati M.Muxammadiyev “Xalq bilan muloqot va inson manfaatlari yili” munosabati bilan amalga oshirilayotgan ishlar yuzasidan axborot berib, sayyor qabullardan ko‘zlangan maqsad – aholini qiynab kelayotgan muammolarga partiyaviy mexanizmlar orqali yechim topilayotgani to‘g‘risida o‘z fikrlarini bildirishdi.
Sayyor qabulda Abulqosim qishlog‘ida yashovchi fuqaro Husan To‘xtayevning parranadachilikni rivojlantirish, “Yakkabog‘” MFY da yashovchi Elmurod Hoji bobo Turdiyevning hududda yangi maktab tashkil etishni so‘rab qilgan murojaatlari bo‘yicha soha mas’ullariga deputatlik so‘rovi bilan chiqish va muammolarni bartaraf etishga kelishib olindi. Qabul davomida Abdulla Toshev tomonidan Do‘stlik mahallasi hududidga transformatorni almashtirish masalasi ham ko‘tarildi. “Fayziobod” MFY da yashovchi Aziza Rajabova esa uyining tepasidan yuqori kuchlanishli elektr simlari o‘tgani ushbu liniyani aholi uchun xavfsiz joyga ko‘chirishni so‘radi. Mazkur masalalar yuzasidan viloyat hamda tuman elektr tarmoqlari korxonasiga deputatlik so‘rovi yuborish va masalani hal etishni deputatlik nazoratiga olishga kelishib olindi.
Sayyor qabulda o‘nga yaqin muammolar yuzasidan mutasaddi idoralarga deputatlik so‘rovlari chiqarilib, natijasi murojaatchiga ma’lum qilinishi ta’kidlandi.
Олим Норжигитов, Жиззах вилояти 2018-10-15 15:12:22
Президентимизнинг "2019-2021 йилларда Ўзбекистон Республикасини инновацион ривожлантириш стратегиясини тасдиқлаш тўғрисида"ги фармони инновацион ғоялар, ишланмалар ва технологиялар асосида мамлакатимизни жадал ривожланишини таъминлайди.

В ходе выездного приема обсуждены около десяти вопросов
В целях дальнейшей активизации диалога с народом, изучения волнующих население отдаленных территорий вопросов и проблем Самаркандский областной Совет УзЛиДеП, депутаты от партии в Законодательной палате Олий Мажлиса и местных Кенгашах народных депутатов продолжают вести непосредственный диалог с населением.
Одна из таких бесед состоялась в МСГ “Олмазор” Каттакурганского района, в селе Абулкосим. В выездном приеме приняли участие около 50 граждан.
Вначале мероприятия представители партии и депутат Законодательной палаты Олий Мажлиса М.Мухаммадиев представили информацию о проводимой работе в рамках “Года диалога с народом и интересов человека”, отметили, что цель выездных приемов заключается в обмене мнениями и информировании о поиске путей решения волнующих граждан проблем путем использования партийных механизмов.
Во время приема житель села Абулкосим Хусан Тухтаев обратился с просьбой оказать ему содействие в развитии птицеводства, Элмурод Хожи-бобо Турдиев из МСГ “Яккабог” - создании на территории новой школы, в связи с чем решено направить депутатские запросы должностным лицам соответствующих сфер. В ходе приема Абдуллой Тошевым также был обсужден вопрос о замене трансформатора на территории махалли "Дустлик". Жительница МСГ “Файзиобод” Азиза Ражабова попросила решить вопрос о переносе электросетей высокого напряжения, проходящие над ее домом. По данным вопросам решено направить депутатский запрос в областное и районное предприятие электросетей, взять под депутатский контроль решение этого вопроса.
В ходе выездного приема внесены депутатские запросы в соответствующие ведомства по около десяти проблемам, отмечено, что о результатах будет сообщено заявителям.