O‘zLiDeP deputati Yodgorjon Akmaljonovga parta sovg‘a qildi
Tayloq tumani “Chorvoqtepa” mahallasida yashovchi Yodgorjon Akmaljonov 6 yoshda. Yillar oqar daryo misol o‘tib boryapti. Yodgorjon bu yil birinchi sinfga boradi. U katta bo‘lsa otasidek xarbiy xizmatchi bo‘lishini bot-bot takrorlaydi.
9 may – Xotira va qadrlash kuni arafasida O‘zLiDeP Samarqand viloyat Kengashi deputati Dilshod Muhammedov tomonidan yurtning mard o‘g‘loni avlodi davomchisi Yodgorjon Akmaljonovga parta (stol va stul jamlanmalari) sovg‘a qilindi.
– Hozir turmush o‘rtog‘imdan yodgorlik bo‘lib qolgan 3 nafar  farzandimni otasidek, mard-jasur qilib tarbiyalayapman, – deydi Halima Bobotoyeva. –Ularga imkon qadar otasining o‘rnini bildirmaslikka harakat qilaman. – Davlatimizga, hukumatimizga rahmat, har bayramda holimizdan xabar olib, yo‘qlab turadilar.
Uchrashuvda O‘zLiDeP Samarqand viloyat va Tayloq tuman Kengashi tomonidan Yodgorjonning oila a’zolariga esdalik sovg‘alari topshirildi.
1241
Олтинкўл туман Кенгаши депутати Б.Кодиров2018-05-07 11:52:45
Шу каби хайрли ишлар кўпаяверсин.Барчамиз бу ишда фаол бўлайлик.
Жиззах вилоят Мустақиллик МФЙ БПТ Х.Худайқулов2018-05-07 08:25:06
O‘zLiDeP Самарқанд вилоят Кенгаши депутати Дилшод Муҳаммедовнинг бу каби ишлари давомли бўлишига тилакдошмиз
Бекзод БОБОМУРОТОВ Навоий вилояти Нурота тумани2018-05-06 16:35:52
Офарин депутат! Бугунги иқтидорли ва фаол ёш авлод эртанги келажагимизнинг муносиб эгалари бўлишига ишончимиз комил. шуни барчамиз доим ёдда тутишимиз керак.
Сергели туман Абдукахоров Жахонгир Тулкинович2018-05-04 17:47:21
O‘zLiDeP Самарқанд вилоят Кенгаши депутати Дилшод Муҳаммедовни Ёдгоржон Акмалжоновга олиб берган совғалари унинг келажакда ўқимишли инсон бўлишига тўртки бўлади.

Депутат от УзЛиДеП подарил Ёдгоржону Акмалжонову парту
Ёдгоржону Акмалжонову, проживающему в махалле «Чорвоктепа» Тайлакского района, в этом году исполняется 6 лет. В этом году он пойдет в первый класс. Он когда вырастет также, как и отец хочет стать военным.
Накануне 9 мая – Дня памяти и почестей депутатом от УзЛиДеП в Самаркандском областном Кенгаше Дилшодом Мухаммедовым последователю мужественного сына страны - Ёдгоржону Акмалжонову подарена парта (комплект стола и стула).
– В настоящее время я воспитываю мужественными и отважными трех своих детей, оставшихся без отца, который героически погиб по время исполнения служебного долга, – говорит Халима Боботоева. – Спасибо государству, правительству, нам всегда оказывают помощь и поддержку, особенно навещают в дни праздников.
Во встрече Самаркандским областным и Тайлакским районным Советами УзЛиДеП членам семьи Ёдгоржона вручены памятные подарки.
1286
Олтинкўл туман Кенгаши депутати Б.Кодиров2018-05-07 11:52:45
Шу каби хайрли ишлар кўпаяверсин.Барчамиз бу ишда фаол бўлайлик.
Жиззах вилоят Мустақиллик МФЙ БПТ Х.Худайқулов2018-05-07 08:25:06
O‘zLiDeP Самарқанд вилоят Кенгаши депутати Дилшод Муҳаммедовнинг бу каби ишлари давомли бўлишига тилакдошмиз
Бекзод БОБОМУРОТОВ Навоий вилояти Нурота тумани2018-05-06 16:35:52
Офарин депутат! Бугунги иқтидорли ва фаол ёш авлод эртанги келажагимизнинг муносиб эгалари бўлишига ишончимиз комил. шуни барчамиз доим ёдда тутишимиз керак.
Сергели туман Абдукахоров Жахонгир Тулкинович2018-05-04 17:47:21
O‘zLiDeP Самарқанд вилоят Кенгаши депутати Дилшод Муҳаммедовни Ёдгоржон Акмалжоновга олиб берган совғалари унинг келажакда ўқимишли инсон бўлишига тўртки бўлади.
Санъат Исматов2018-05-04 17:29:52
Огромное уважение Самаркандскому областному Совету и частности областному депутату Самаркандской области Дилшоду Муҳаммедову, что не оставили в стороне эту семью. Желаю Ёдгоржону вырасти патриотом своей родины и гордостью своих родителей.
Санжар Бакаев2018-05-04 17:26:27
Горькая правда, но очень редкий случай когда депутат оказывает такое внимание. Было бы неплохо если и другие депутаты последовали бы его примеру.