Oilaviy biznesni rivojlantirish – O‘zLiDeP e’tiborida
Narpay tumandagi “Tepaqo‘rg‘on” mahalla fuqarolar yig‘ini qoshidagi O‘zLiDeP boshlang‘ich partiya tashkilotida “Oilaviy biznesni rivojlantirish: muammolar va ularni hal etish yo‘llari” mavzusida davra suhbati tashkil etildi.
Unda tadbirkorlik faoliyatini boshlamoqchi bo‘lgan xotin-qizlarga biznes-reja tuzish va kredit olish bilan bog‘liq masalalari bo‘yicha aniq ma’lumotlar berildi.
– Mamlakatimizda kichik biznes va xususiy tadbirkorlikni rivojlantirishga keng imkoniyatlar yaratib berilgan, – deydi tadbir ishtirokchisi Shalola Luqmonova. – Men bundan oldin ham O‘zLiDeP “Ayollar qanoti”ning “Oilaviy tadbirkorlikdan – mustahkam oilaga” loyihasida ishtirok etgan edim. O‘shanda issiqxona tashkil etish bo‘yicha biznes rejamni “Agrobank” tuman filialiga taqdim etgandim. Biznes loyiham istiqbolli deb topildi va bankdan 7 mln. so‘m imtiyozli kredit olgandim. Hozirda oilamiz bilan issiqxonada turli xildagi qishloq xo‘jalik ekinlari yetishtirmoqdamiz.
Davra suhbatida shuningdek, tadbirkorlar haq-huquqlarini himoya qilish borasida yurtimizda amalga oshirilayotgan islohotlarning ahamiyati, tadbirkorlik faoliyatiga oid me’yoriy hujjatlar, shuningdek ushbu sohadagi mavjud muammolar va ularning yechimi to‘g‘risidagi masalalar atroflicha muhokama qilindi.
1872
Бобожонова Р. Шовот туман Кенгаши ижрочи котиби2019-01-15 13:48:57
Давлатимиз раҳбари, Қуролли Кучлар Олий Бош Қўмондони Шавкат Мирзиёев тамонидан топширилган мукофотлардан Харбийларимиз янада кучга тўлганликларига шубхамиз йўқ.

Развитие семейного бизнеса – в центре внимания УзЛиДеП
В первичной партийной организации УзЛиДеП при сходе граждан махалли “Тепакургон” Нарпайского района организована беседа за "круглым столом" на тему “Развитие семейного бизнеса: проблемы и пути их решения”.
В ней женщинам и девушкам, намечающим наладить предпринимательскую деятельность, были даны необходимые рекомендации и консультации по вопросам составления бизнес-плана и получения кредита.
- В нашей стране созданы широкие возможности для развития малого бизнеса и частного предпринимательства, – сказала участница мероприятия Шалола Лукмонова. – Я и раньше участвовала в проекте "Женского крыла" УзЛиДеП “От семейного предпринимательства – к прочной семье”. Тогда я представила своей бизнес-план о создании теплицы в районный филиал  “Агробанка”. Мой бизнес-проект был признан перспективным и я получила льготный кредит в банке на 7 млн.сумов. В настоящее время вместе с семьей выращиваем в теплице различные сельхозкультуры.
В беседе за "круглым столом" также были подробно обсуждены вопросы, касающиеся значения осуществляемых в нашей стране реформ в деле зищаты прав предпринимателей, нормативных актов о предпринимательской деятельности, а также решения имеющихся в сфере проблем и актуальных задач.