Hisobot-saylov yig‘ilishlari yakunlandi
Shu kunlarda mazkur saylovni uyushqoqlik bilan o‘tkazish maqsadida boshlang‘ich partiya tashkilotlarining hisobot-saylov yig‘ilishlari bo‘lib o‘tmoqda.
Ana shunday yig‘ilishlardan biri “O‘zagrosanoatloyiha” mas’uliyati cheklangan jamiyatida faoliyat yuritayotgan boshlang‘ich partiya tashkilotida bo‘lib o‘tdi. Unda O`zLiDeP Mirobod tuman Kengashi raisi R. Fazilov, raisning birinchi o‘rinbosari – apparat rahbari G.Umurzaqova va partiya tuman Kengashi apparat xodimlari ishtirok etishdi.
Ta’kidlash joiz, “O‘zagrosanoatloyiha” ma’suliyati cheklangan jamiyati qoshidagi boshlang‘ich partiya tashkiloti 2004 yil tashkil etilgan bo‘lib, 36 nafar partiya a’zolarini birlashtirgan. Boshlang‘ich partiya tashkiloti raisi Mirsobit Odilov partiyaning 2017 yil 24 dekabr kuni bo‘lib o‘tadigan saylovda faol ishtirokini ta’minlash borasidagi ustuvor vazifalar to‘g‘risida fikr-mulohazalarini bildirdi. Shuningdek, yig‘ilishda O`zLiDeP Mirobod tuman Kengashining navbatdagi konferensiyasiga delegatlar saylandi.
Ta’kidlash kerak, Mirobod tumanida jami 137 ta boshlang‘ich partiya tashkiloti faoliyat olib bormoqda. Ularda 5735 nafar maslakdoshimiz jam bo‘lgan. Barcha quyi bo‘g‘inlarda joriy yilning 27 sentyabridan 10 oktyabrigacha bo‘lgan muddatda hisobot-saylov yig‘ilishlari o‘tkazildi.

Завершились отчетно-выборные собрания
В эти дни в целях организованного проведения данных выборов проходят отчетно-выборные собрания первичных партийных организаций.
Одно из таких собраний состоялось в первичной партийной организации, действующей в ООО "Узагросаноатлойиха". В нем приняли участие председатель Мирабадского районного Совета УзЛиДеП Р.Фазилов, первый заместитель председателя – руководитель аппарата Г.Умурзакова и сотрудники аппарата районного Совета партии.
Следует отметить, что ППО при ООО “Узагросаноатлойиха” было организовано в 2004 году, и объединило 36 членов партии. Председатель ППО Мирсобит Одилов выразил мнения и суждения о приоритетных задачах в деле активного участия партии в предстоящих 24 декабря 2017 года выборах. Также на собрании были избраны делегаты на очередную конференцию Мирабадского районного Совета УзЛиДеП.
Необходимо подчеркнуть, что в Мирабадском районе действуют 137 первичных партийных организаций. Во всех нижних звеньях в период с 27 сентября по 10 октября текущего года проведены отчетно-выборные собрания.