Hisobot-saylov yig‘ilishlari yakunlandi
Shu kunlarda mazkur saylovni uyushqoqlik bilan o‘tkazish maqsadida boshlang‘ich partiya tashkilotlarining hisobot-saylov yig‘ilishlari bo‘lib o‘tmoqda.
Ana shunday yig‘ilishlardan biri “O‘zagrosanoatloyiha” mas’uliyati cheklangan jamiyatida faoliyat yuritayotgan boshlang‘ich partiya tashkilotida bo‘lib o‘tdi. Unda O`zLiDeP Mirobod tuman Kengashi raisi R. Fazilov, raisning birinchi o‘rinbosari – apparat rahbari G.Umurzaqova va partiya tuman Kengashi apparat xodimlari ishtirok etishdi.
Ta’kidlash joiz, “O‘zagrosanoatloyiha” ma’suliyati cheklangan jamiyati qoshidagi boshlang‘ich partiya tashkiloti 2004 yil tashkil etilgan bo‘lib, 36 nafar partiya a’zolarini birlashtirgan. Boshlang‘ich partiya tashkiloti raisi Mirsobit Odilov partiyaning 2017 yil 24 dekabr kuni bo‘lib o‘tadigan saylovda faol ishtirokini ta’minlash borasidagi ustuvor vazifalar to‘g‘risida fikr-mulohazalarini bildirdi. Shuningdek, yig‘ilishda O`zLiDeP Mirobod tuman Kengashining navbatdagi konferensiyasiga delegatlar saylandi.
Ta’kidlash kerak, Mirobod tumanida jami 137 ta boshlang‘ich partiya tashkiloti faoliyat olib bormoqda. Ularda 5735 nafar maslakdoshimiz jam bo‘lgan. Barcha quyi bo‘g‘inlarda joriy yilning 27 sentyabridan 10 oktyabrigacha bo‘lgan muddatda hisobot-saylov yig‘ilishlari o‘tkazildi.

Report-election meetings completed
The elections to district Kengashes (Councils) of People’s Deputies of the city of Tashkent will be held on December 24, 2017.
In order to organize these elections, the report - election meetings of the primary party organizations (PPO) are held on these days. The chairman of the Mirabad district council of UzLiDeP R.Fazilov, the first deputy chairman of the district council G.Umurzakova and staff of the district council of the party took part in it.
It should be noted that this PPO was organized in 2004, and brought together 36 party members.The chairman Mirsobit Odilov expressed opinions on priorities for the active participation of the party in the upcoming elections. At the meeting, delegates were elected for the next conference of the Mirabad district council of UzLiDeP.
It should be emphasized that there are 137 primary party organizations in the Mirabad district. In all the lower levels, the report-election meetings were held between September 27 and October 10 of this year.