“Xorazm baraka avto”da yangi quyi bo‘g‘in tashkil etildi
O‘zLiDeP Xorazm viloyat Kengashi tomonidan “Xorazm baraka avto” MChJda “Har bir oila-tadbirkor” Dasturi doirasida amaliy muloqot tashkil etildi.
Dastlab korxona rahbari Baxtiyor Muxtorov ishtirokchilarni korxona faoliyati, ishlab chiqarish jarayonlari bilan yaqindan tanishtirdi. Jahon standartlariga to‘la javob beradigan, ishchi-xodimlar uchun yaratilgan sharoitlar va imkoniyatlar haqida yig‘ilganlarga so‘zlab berdi.
– Dastlab korxonamiz faoliyatini 15 nafar ishchi-xodim bilan boshlagan edik, hozirga kelib ularning soni 61 nafarga yetdi, – deydi korxona direktori  Baxtiyor Muxtorov. – Korxonamiz yiliga o‘rtacha 40 000 dona avtomobil uchun ovoz so‘ndirgich ishlab chiqarish quvvatiga ega. Joriy yilda korxona qoshida yangi tikuvchilik sexi ochib, hududdagi 20 nafar ishsiz xotin-qizlar va kollej bitiruvchilarini ish bilan ta’minlamoqchimiz.
Amaliy muloqot yakunida partiyaga a’zo bo‘lish istagini bildirgan 45 nafar ishchi-xodimga a’zolik guvohnomasi topshirilib, korxona qoshida yangi boshlang‘ich partiya tashkiloti tuzildi.
Ozoda QALANDAROVA,
Xalq deputatlari Xazorasp
O‘zLiDeP deputatlik guruhi
1203
Ғуломжон2018-07-19 11:30:13
Ҳазорасп жуда кенг имкониятлар диёри
Рахманова Гульнара Тахтакупир тумани 2018-07-16 08:29:23
Янги очилган БПТ ишларига ривож тилаймиз. Софдошмиз, биз хамиша сиз билан. Партиянинг максад вазифаларини таргиб килишда чарчаманг.
Бобожонова Р. Шовот туман Кенгаши ижрочи котиби2018-07-12 14:34:51
Патиянинг қуйибўғинлари асосий таянчимиз, уларнинг сони янада ошаверсин.
Дурдона Қобулова партия фаоли 2018-07-11 19:15:26
Хазорасп минг отликлар диёри, Бу туман аҳолиси ўзининг тадбиркорлиги, уддабуронлиги, меҳнатсеварлиги шу билан бирга саҳоватпешалиги билан ажралиб туради. Ҳали партия сафига камраб олинмаган қанча имкониятлар бор. Партия дастурий ғояларини Питнак аҳлига ҳам тарғиб қилиш орқали сафимизни туманда икки борбар кўпайтириш мумкин.

В «Xorazm baraka avto» создано новое первичное звено
Хорезмским областным Кенгашем УзЛиДеП в ООО «Xorazm baraka avto» организован диалог в рамках программы «Каждая семья – предприниматель».
Сначала руководитель предприятия Бахтиёр Мухторов ознакомил участников с деятельностью предприятия, производственными процессами. Рассказал собравшимся о полностью соответствующих мировым стандартам созданных условиях и возможностях для работников и служащих.
– Мы начинали деятельность предприятия с 15 рабочих и служащих, в настоящее время их количество достигло 61, – сказал директор предприятия Бахтиёр Мухторов. – Наше предприятие имеет мощность производства в среднем 40 тысяч глушителей для автомобиля в год. В текущем году при предприятии намерены открыть новый швейный цех, тем самым обеспечив работой 20 безработных женщин и девушек, выпускников колледжей.
В завершении практического диалога 45 рабочим и служащим, изъявившим желание стать членами партии, вручены членские удостоверения, при предприятии создана новая первичная партийная организация.
Озода КАЛАНДАРОВА,
в Хазараспском районном
1402
Ғуломжон2018-07-19 11:30:13
Ҳазорасп жуда кенг имкониятлар диёри
Рахманова Гульнара Тахтакупир тумани 2018-07-16 08:29:23
Янги очилган БПТ ишларига ривож тилаймиз. Софдошмиз, биз хамиша сиз билан. Партиянинг максад вазифаларини таргиб килишда чарчаманг.