O‘zLiDeP sayyor qabuli: sutbuloqliklarning elektr ta’minoti bo‘yicha muammosi hal bo‘ldi
O‘zLiDeP Namangan viloyat Kengashi Yangiqo‘rg‘on tumanidagi “Sutbuloq”  mahallasida sayyor qabul o‘tkazdi.
Qabul davomida aholi tomonidan mahalla guzari, go‘zallik saloni, hammom, kutubxona, mini stadion, dorixona, chevarxona kabi maishiy xizmat ko‘rsatish markazlarini tashkil etish va boshqa masalalar bo‘yicha qator takliflar kelib tushdi.
Xususan, “Ittifoq” mahallasida 25 yildan buyon bolalar bog‘chasi barpo etilmagan. Hudud ahlining bu masalada tegishli joylarga murojaat qilishiga qaramay, lekin hozirga qadar natijadan darak yo‘q.
Shuningdek, shu hududdagi 24-sonli umumta’lim maktabi oldida avtomobillar harakat tezligini cheklovchi belgi va svetofor yo‘qligi ham aholining haqli e’tiroziga sabab bo‘lmoqda.
Har ikki masala ham xalq deputatlari viloyat Kengashidagi partiya deputatlik guruhi tomonidan nazoratga olinib, tegishli tashkilotlarga deputatlik so‘rovi yuboriladigan bo‘ldi.
–Hozirga qadar aholi murojaatlari asosida 4 ta qishloqda 32 ta temir beton simyog‘ochlar o‘rnatildi, – deydi xalq noibi Abduraxmon Xusainov. – Ayni chog‘da “Sutbuloq” mahallasida yana 2 ta qishloqda elektr ta’minotini yaxshilash rejalashtirilgan. Bu orqali yana 20 xo‘jalik elektr toki bilan ta’minlanadi.
Sayyor qabulda ortiqcha vaqt talab qiladigan masalalar tuman hokimi va xalq deputatlari tuman kengashidagi partiya deputatlik guruhi a’zolari tomonidan nazoratga olindi.
1054
Акбар Якубов, Жиззах вилояти2018-07-17 08:51:22
Ўтказилаётган сайёр қабуллар ўз натижаларини бермоқда. Бу каби тадбирларни кўпроқ ташкил этишимиз лозим.
Saboxat Babayeva Sirdaryo viloyati "Ayollar bo'limi " mudiri2018-07-16 21:38:27
Bu kabi o'tkazilayotgan sayyor qabullar xalqimizning turmush darajasini yaxshilashga xizmat qiladi. Deputatlarimiz o'z vakolatlari doirasida amaliy yordam ko'rsatib charchamasliklarida omad yor bo'lsin

Выездной прием УзЛиДеП: решена проблема сутбулакцев в вопросе электроснабжения (ВИДЕО)
Наманганским областным Кенгашем УзЛиДеП в махалле «Сутбулок» Янгикурганского района проведен выездной прием.
В ходе приема от жителей поступили обращения по вопросам организации центров бытового обслуживания, состоящих из махаллинского гузара, салона красоты, бани, библиотеки, мини стадиона, аптеки, ателье, а также другие предложения.
В частности, в махалле «Иттифок» вот уже 25 лет нет детского сада. Несмотря на обращения жителей в соответствующие учреждения, до сих пор их вопрос не решен.
Так же рядом с расположенной здесь общеобразовательной школой №24 отсутствуют знак ограничения скорости движения автомобилей и светофор, что создает угрозу для жизни школьников и становится причиной справедливого недовольства граждан.
Оба вопроса взяты под контроль депутатской группой партии в областном Кенгаше народных депутатов и в соответствующие организации будет направлен депутатский запрос.
–До настоящего времени на основе обращений населения в 4 селах установлены 32 железобетонных столба для уличного освещения, – сказал народный представитель Абдурахмон Хусаинов. – Вместе с тем, планируется улучшить электроснабжение в еще 2 селах махалли «Сутбулок». Благодаря чему, этого электричеством будут обеспечены еще 20 хозяйств.
В ходе выездного приема вопросы, требующие дополнительного изучения и времени для их решения, взяты под контроль хокима района и членов депутатской группы партии в районном Кенгаше народных депутатов.