O‘zLiDeP ko‘magida Labisoy ko‘chasi obod bo‘lmoqda (VIDEO)
Shu kunlarda Respublikamizning barcha hududlarida bo‘lgani kabi Namanganda ham “Obod qishloq” dasturi doirasida qayta qurish, keng ko‘lamli obodonlashtirish ishlari olib borilmoqda. Chunki bugun viloyatda dastur doirasida “O‘zLiDePning obod ko‘chalari” aksiyasi keng quloch yozgan.
–Aksiya doirasida 11 ta tumanda 71.059 ta xonadonni obodonlashtirish, ko‘kalamzorlashtirish va ularning infratuzilmasini yaxshilash rejalashtirilgan, – deydi O‘zLiDeP Namangan viloyat Kengashi apparat rahbari Nosirjon Abdullayev.– Shu bois, hozirga qadar hamkor tashkilotlar ko‘magida 234 ta xonadonning tashqi fasad qismi qayta ta’mirlandi. 8 kmdan ortiq yo‘llarga shag‘al yotqizilib, 1600 metri asfalt qilindi. Shuningdek, 40 ta stolba, 2 ta yangi transformator o‘rnatildi. Qolaversa, aholiga 512 ta gaz ballonlar tarqatilib, toza ichimlik va oqova suv inshootlarini yaxshilash uchun 315 ta lotoklar yotqizildi.
Ta’kidlash lozimki, mazkur amaliy ishlar viloyatning Chust tumanida ham qizg‘in tus olgan. Boisi, 230 ming aholi istiqomat qiluvchi tuman viloyatda aholi zichligi bo‘yicha 2-o‘rinda turadi.
–Loyiha doirasida bizning tumanda ham keng ko‘lamli ishlar amalga oshirilmoqda, – deydi xalq deputatlari Chust tuman kengashidagi partiya deputatlik guruhi a’zosi Vaqqos Oripov. – Xususan, 950 metrdan iborat “Pansada” mahallasidagi Labisoy ko‘chasida joylashgan 8 ta xonadonning tashqi fasad qismi ta’mirlandi. Ayni chog‘da esa tirbandlikni oldini olish maqsadida ko‘chaning 850 metr qismida ta’mirlash va kengaytirish ishlari olib borilyapti.
Ha, bugun “Obod qishloq” dasturi doirasida viloyatda olib borilayotgan ishlarni kuzatar ekansiz, bunda xalqimizning hashar, mehr-oqibat kabi ulug‘ qadriyatlari o‘zining amaliy ifodasini topayotganiga yana bir bor guvoh bo‘lasiz.

При содействии УзЛиДеП благоустраивается улица Лабисой (ВИДЕО)
В эти дни во всех регионах республики, в т.ч. и в Намангане в рамках программы «Обод кишлок» благоустраиваются улицы, кишлаки, проводится широкомасштабная созидательная работа. Улучшается внешний облик нашей страны и в рамках акции «Благоустроенные улицы УзЛиДеП».
–В рамках акции запланировано благоустройство, озеленение и улучшение инфраструктуры 71.059 домов в 11 районах, – сказал руководитель аппарата Наманганского областного Кенгаша УзЛиДеП Носиржон Абдуллаев.– Поэтому до настоящего времени при содействии организаций-партнеров заново отремонтирована фасадная часть 234 домов. Заасфальтировано 1600 метров дорог. Установлено 40 столбов уличного освещения, 2 трансформатора. Населению доставлено 512 газовых баллонов, для улучшения водоснабжения установлены 315 лотков.
Следует отметить, что эта практическая работа очень активно ведется и в Чустском районе области. Ведь район, где проживают 230 тысяч человек, по плотности населения занимает второе место в области.
–В рамках проекта и в нашем районе осуществляется широкомасштабная работа, – сказал член депутатской группы партии в Чустском районном Кенгаше народных депутатов Ваккос Орипов. – В частности, в 8 домах по улице Лабисой в махалле «Пансада» отремонтирована фасадная часть домов. В настоящее время в целях предотвращения пробок на 850 метровой части улицы ведется работа по ее ремонту и расширению.
Да, сегодня, наблюдая за проводимой в области работой в рамках программы «Обод кишлок», вы вновь станете свидетелями практического воплощения таких добрых традиций нашего народа, как хашар, проявление милосердия, щедрости и великодушия.