O‘zLiDeP o‘z tomorqasida faoliyat boshlaganlarga ko‘makdosh
Baxtiyor Ahmedov asakalik ilg‘or tadbirkorlardan. Tajribasi, yutuqlari bilan nafaqat tumanda, viloyatda, respublikada ham anchagina taniqli. U dastlab tadbirkorlikning tomorqachilikni rivojlantirish yo‘nalishini tanlaganida, ko‘pchilik bu borada natijaga erishishi mumkinligiga e’tiroz bildirgandi, to‘g‘ri, bu shahdga shubha bilan qaraganlar ham bo‘ldi. Biroq tadbirlining yo‘li ochiqligini tadbirkor amalda isbotladi.
Bugun B. Ahmedov rahbarlik qilayotgan “Green valley seeds” mas’uliyati cheklangan jamiyati urug‘ yetishtirish, tomorqa xo‘jaligini rivojlantirishga xizmat qiluvchi texnik uskunalar, hosil unumdorligini oshiruvchi turli kimyoviy o‘g‘itlar ta’minoti bilan shug‘ullanadi. Ayniqsa, MChJ qoshidagi boshlang‘ich partiya tashkiloti tadbirkorlarga qanot. Ayni paytda amalga oshirishga kirishilgan “O‘zLiDeP boshlang‘ich partiya tashkilotlari o‘z tomorqasida tadbirkorligini boshlaganlarga ko‘makdosh” loyihasi mazkur korxonadagi tayanch tuzilmaning xayrli maqsadlari sari chinakam debocha bo‘ldi.
Baxtiyor Ahmedov, “Green valley feeds” mchj rahbari, BPT raisi:
–Loyiha doirasida  Otish mahallasidagi 5 ta xonadon bizning BPTga biriktirildi. Bugungi seminarni aynan mana shu xonadonlarda tomorqachilikni rivojlantirish bo‘yicha nazariya va amaliyotni bir-biriga bog‘lagan holda  o‘tkazishga harakat qildik. Kelgusida ushbu loyiha asosida amalga oshiradigan ishlarimiz rejasini tuzganmiz. Ya’ni, biriktirilgan xonadonlar sonini 10-15 tagacha yetkazishi niyatimiz bor.
Usmon Rahmonov, tadbirkor:
–3 sotixdan iborat tomorqamda limonariya, chorvachilik hamda parrandachilik yo‘nalishlarida faoliyatni yo‘lga qo‘yishimda “Green valley feeds” mas’uliyati cheklangan jamiyatidagi boshlang‘ich partiya tashkiloti mutasaddilari yaqindan ko‘maklashdilar. Ochig‘i, ma’lumoti o‘rta-maxsus bo‘lganligi tufaylimi, ish topishga qiynaldim. O‘zLiDePning bu loyihasi men kabi tadbirkorlikka qiziquvchi, biroq bu borada nazariy va amaliy yordamga muhtoj aholi vakillari uchun qulaylik tug‘dirdi. BPT mutasaddilari ko‘magi bilan tomorqaning haqiqiy baraka manbai ekaniga iqror bo‘ldim.
Mahmudjon Jo‘rayev, tadbirkor:
–Ushbu BPT ko‘magi bilan 12 sotixli shaxsiy tomorqamda 4 ta issiqxona tashkil qildik. Unda bodringning 3 ta navini yetishtirishni yo‘lga qo‘ydik. Hosil yomon emas. Ayniqsa, tomorqadan olayotgan daromadimiz tufayli dasturxonimizda baraka bo‘lyapti.
Ha, aholini tadbirkorlikka o‘rgatish, kichik biznes va ishbilarmonlik sohasini qo‘llab-quvvatlash va rag‘batlantirish singari bugunning dolzarb vazifalarini o‘zida ifoda etgan mazkur loyiha bugun Andijon viloyatida ham yangi-yangi tadbirkorlarni kashf etmoqda. E’tiborlisi, loyiha doirasida kam ta’minlangan oilalarda ishbilarmonlik muhitini yaratish va shu orqali oilaning ijtimoiy-moddiy sharoitini yaxshilash masalalari ijobiy hal qilinyapti.

УзЛиДеП поддерживает тех, кто начал свою деятельность в приусадебном участке
Бахтиёр Ахмедов успешный предприниматель в Асакинском районе. Его опыт заметен не только в районе, области, но и в Республике. Начал он свою предпринимательскую деятельность в своем приусадебном участке, многие люди скептически относились к этому делу, и не верили что, из этого, что то получится. Но предприниматель на деле доказал, что способен развить это дело.
Сегодня, руководимый им ООО «Green valley seeds» занимается производством семян, обеспечением техникой и различными видами химических удобрений для развития приусадебных участков. Особенно, первичная партийная организация при ООО «Green valley seeds» является опорой для предпринимателей. В то же время проект «Первичные организации УзЛиДеП поддерживает тех, кто начал свою деятельность в приусадебном участке» стал настоящей поддержкой для предпринимателей.
Бахтиёр Ахмедов, руководитель ООО “Green valley feeds”, председатель ППО:
– В рамках проекта 5 домов махалли Оташ были прикреплены нашей первичной партийной организации. Сегодня объединив теорию и практику, мы постарались обучить жителей этих домах развить свой домашний бизнес на приусадебном участке. Мы разработали план действий по реализации данного проекта и уже довести число домов до 10-15.
Усмон Рахмонов, предприниматель:
– Я при помощи специалистов первичной партийной организации ООО «Green valley feeds» на 3 сотках земли организовал работу по выращиванию лимонов, животноводству и птицеводству. Правда, имея среднее образование трудно найти работу. Этот проект УзЛиДеП помог многим как я, начать свое дело. При поддержке специалистов ППО, я смог понять, что приусадебный участок является настоящим источником благословения.
Махмуджон Жураев, предприниматель:
– С помощью специалистов ППО на своем частном участке из 12 соток земли я смог организовать 4 теплицы. В теплице я наладил выращивание 3 сортов огурцов. С теплиц получаю хороший урожай и благодаря доходам, полученным от продажи, я живу в достатке.
Да, данный проект включая в себе решение таких вопросов как обучение населения предпринимательству и всяческая поддержка малого бизнеса и частного предпринимательства сегодня открывает дорогу новым предпринимателям в Андижанской области.
Примечательно, что в рамках проекта положительно решаются вопросы создания бизнес-среды в семьях с низкими доходами, и улучшения их социально-экономического положения.