O‘zLiDeP deputati Gulnora Abduvaliyeva muammosi bo‘yicha deputatlik so‘rovi yubordi
O‘zLiDeP Payariq tuman Kengashi tomonidan “Mustaqillik – tadbirkorlik va fermerlikka keng yo‘l” mavzuida tashkil etilgan tadbir Prezidentimizning “Hunarmandchilikni yanada rivojlantirish va hunarmandlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi Farmoni ijrosiga bag‘ishlandi.
Tadbirda madaniy merosimizning muhim bo‘lagi hisoblangan do‘ppido‘zlik, zardo‘zlik, kashtado‘zlik, kulolchilik, kosibchilik kabi muhim yo‘nalishlar bugungi kunda milliy qadriyat va an’analarimizga sodiqlik ruhida avloddan-avlodga o‘tib, yanada rivojlanib, kengayib, sayqal topib borayotgani ta’kidlandi.
Gulnora Abduvaliyevaning asli kasbi o‘qituvchi bo‘lsada, lekin uni ko‘pchilik chevar sifatida yaxshi biladi. Boisi, hozir u tayyorlagan shogirdlar soni 100nafardan oshgan.
–1989 yildan buyon tikuvchilik bilan shug‘ullaman. Avvaliga malakali chevarlardan tikuvchilik sir-asrorlarini o‘rganib, so‘ngra faoliyatimni boshladim, – deydi “Gulnora yulduzlari” rahbari G.Abduvaliyeva. –Hozir asosan mavsumiy kiyim-kechaklar, maktab formalari, tibbiyot xodimlari ish kiyimlari, ko‘rpa-tushaklar, yostiq jildlari tayyorlayapmiz. Asosiysi, mahsulotlarimiz bozori chaqqon. Lekin joy masalasida biroz qiynalib turgandik. Partiya faolarining korxonamizga kelganidan so‘ng, bu muammoyimiz ham ortda qoldi.
Tadbirda so‘nggida Xalq deputatlari tuman Kengashidagi O‘zLiDeP  deputatlik guruhi a’zolari tomonidan tadbirkorning murojaati yuzasidan tegishli tashkilotlarga deputatlik so‘rovi yuborildi.
1083
Tashanov Yazdon O'zLiDeP Kattaqo'rg'on tuman Kengashi raisining birinchi o'rinbosari,apparat rahbari 2018-08-06 10:36:20

Депутат УзЛиДеП направил депутатский запрос для решения проблем электората
Пайарыкским районным Кенгашем УзЛиДеП организовано мероприятие на тему: «Независимость – широкая дорога для предпринимательства и фермерства», которое посвящено исполнению Указа Президента РУ «О мерах по дальнейшему развитию ремесленничества и всесторонней поддержке ремесленников» от 20 ноября 2017г.
В ходе мероприятия отмечалось, что такие важные направления ремесленничества, как изготовление тюбетеек, золотошвейное, гончарное, сапожное дело, национальная вышивка, в качестве важной составляющей культурного наследия нашего народа, сегодня передаются из поколения в поколение, еще более развиваются и расширяются.
Гулнора Абдувалиева по профессии учитель, но многие ее знают так же, как и умелую мастерицу-швею. Сегодня она имеет более 100 учеников.
–С 1989 года занимаюсь швейным делом, сначала обучилась секретам ремесла у опытных мастериц, затем начала свою деятельность, – говорит руководитель предприятия «Гулнора юлдузлари» Г.Абдувалиева. – В настоящее время в основном изготавливаем сезонную одежду, школьную форму, спецодежду для медицинских работников, постельные принадлежности. Основное, наша продукция пользуется спросом. Однако имеются некоторые трудности с помещением. Активисты партии побывали на нашем предприятии и оказали содействие в решении проблемы.
По завершении мероприятия членами депутатской группы УзЛиДеП в районном Кенгаше народных депутатов в соответствующие организации направлен депутатский запрос по обращению предпринимателя.
1187
Tashanov Yazdon O'zLiDeP Kattaqo'rg'on tuman Kengashi raisining birinchi o'rinbosari,apparat rahbari 2018-08-06 10:36:20
Deputatlik so'rovlari o'zining samarasini bera boshladi.
Х.Тўраев Жиззах вилояти2018-08-06 09:43:26
Жамиятимизда депутатлик назорати тобора кучайиб бормоқда.
Рахманова Гульнара УзЛиДеП тахтакупир туман Кенгаши 2018-08-06 08:05:07
УзЛиДеП депутатларимиз халкнинг орасида булиб муоаммаларини шу жойнинг узида ечимини топишига харакат килинса албатта муомма камаяди. Халкнинг депутатга ишончи ошади. Депутат бу халкнинг одами, уларнинг ишончи билан сайланган