Yosh tadbirkorlar bilan ochiq muloqot
Buxoro muhandislik-texnologiya institutida Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasi viloyat kengashi qoshidagi “Yosh liberallar” klubi tomonidan ochiq muloqot o‘tkazildi.
Davlat va jamoat tashkilotlar vakillari, yoshlar, ommaviy axborot vositalari xodimlari ishtirok etgan tadbirda mamlakatimizda kichik biznes va xususiy tadbirkorlikni rivojlantirish, soha sub’ektlari faoliyatini har tomonlama qo‘llab-quvvatlashga alohida e’tibor qaratilayotgani ta’kidlandi.
Tadbirda “Yosh liberallar” klubining Yosh tadbirkorlar muammolarini o‘rganish guruhi 18-30 yoshgacha bo‘lgan izlanuvchan, tashabbuskor yoshlarni a’zolikka qabul qilish hisobiga shakllantirildi. Ularga amaliy yordam ko‘rsatish rejalari ishlab chiqiladi.
– Biz bunday muloqotlarni viloyatning barcha tuman va shaharlarida o‘tkazamiz, – deydi partiya viloyat kengashi bo‘lim mudiri A.Hakimov. – Seminar, davra suhbatlari shaklida o‘tkaziladigan tadbirlar yosh tadbirkorlarni aniqlash, ularning muammolarini o‘rganish va mutasaddi tashkilotlar ko‘magida bartaraf etishda muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.

Открытый диалог с молодыми предпринимателями
В Бухарском инженерно-технологическом институте клубом "Молодые либералы" при областном Совете Движения предпринимателей и деловых людей – Либерально-демократической партии Узбекистана проведен открытый диалог.
В мероприятии с участием представителей государственных и общественных организаций, молодежи, работников средств массовой информации отмечалось, что в нашей стране уделяется особое внимание развитию малого бизнеса и частного предпринимательства, всесторонней поддержке деятельности субъектов сферы.
В беседе Группа по изучению проблем молодых предпринимателей при клубе “Молодые либералы” сформирована за счет принятия в члены инициативных, активных молодых людей в возрасте до 18-30 лет. Будет разработан план оказания им практической помощи.
– Такие диалоги мы будем проводить во всех районах и городах области, – сказал завотделом областного Совета партии А.Хакимов. – Мероприятия в виде семинаров, бесед за "круглым столом" имеют важное значение в выявлении молодых предпринимателей, изучении и устранении их проблем при содействии ответственных организаций.