O‘zLiDeP sayyor qabuli: O.Mamayusupovaga eshitish apparati olib berildi
Qabulda so‘z olgan “A.Qurbonov” MFY, “Sanoat” ko‘chasida yashovchi Maftuna Mamayusupova “So‘hmon” mahallasi hududidan suniy qoplamali mini stadion barpo etish uchun yer maydoni ajratishda ko‘mak so‘radi. Uning murojaati tuman hokimi o‘rinbosari Sh.Xudayarov, tuman bosh arxitektori I.Rashidov, tuman yer tuzish va ko‘chmas mulk kadastri bo‘limi boshlig‘i I.Rahimov tomonidan o‘rganilib, yaqin kunlarda ijobiy hal etiladigan bo‘ldi.
“Kattaqishloq” MFYda yashovchi Nodira Mamarasulova qizi Ozoda Mamarasulovaning qulog‘i eshitmasligini aytib, eshitish apparati olishga amaliy yordam so‘rab murojaat qildi.  Uning murojaati shu yerning o‘zida ijobiy hal etildi.
“To‘qqizboy” MFY “Yo‘g‘ontepa” qishlog‘ida yashovchi Jamshid Isoqulov esa o‘zi yashayotgan mahalla hududidan qassobxona qurmoqchi ekanini aytib, yer maydoni olishda ko‘mak so‘radi. Mazkur murojaatni ham tuman hokimligi mutasaddilari o‘z zimmalariga olib, amaliy yordam berishlarini ma’lum qilishdi.

Выездной прием УзЛиДеП: О.Мамаюсуповой передан слуховой аппарат
Выступившая в мероприятии Мафтуна Мамаюсупова, проживающая по улице Саноат в МСГ “А.Курбонов”, попросила содействия в выделении земельной площади для строительства в махалле “Сухмон”  мини-стадиона с искусственным покрытием. Ее обращение изучено заместителем хокима района Ш.Худаяровым, главным архитектором района И.Рашидовым, начальником районного отдела землеустройства и кадастра недвижимости И.Рахимовым, и будет положительно решено в ближайшие дни.
Жительница МСГ “Каттакишлок” Нодира Мамарасулова сообщила о том, что ее дочь Озода Мамарасулова из-за глухоты нуждается в слуховом аппарате, в связи с чем попросила практической помощи в этом вопросе. Ее обращение было положительно решено на месте.
Жамшид Исокулов, проживающий в селе “Йугонтепа” в МСГ “Туккизбой”, сообщил о том, что намерен построить в своей махалле скотобойню, попросил содействия в получении земельной площади. Решение данного обращения также взяли на себя представители районного хокимията, сообщили, что окажут практическую помощь в этом вопросе.
В ходе выездного приема также поступило более 10 обращений касательно коммунальной и других сфер. Большая часть обращений решена на месте, остальные взяты под депутатский контроль.