O‘zLiDeP ko‘magida 3 nafar yoshga imtiyozli kredit ajratiladigan bo'ldi
O‘zLiDeP Namangan viloyat Kengashi tomonidan Namangan shahridagi “Yangiobod” MFYda Prezidentimizning “Hududlarda aholini tadbirkorlikka keng jalb qilish va oilaviy tadbirkorlikni rivojlantirishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi Qarori targ‘ibotiga bag‘ishlangan davra suhbati o‘tkazildi.
Tadbirda mazkur qaror bilan amalga oshirilishi lozim bo‘lgan ishlar, aholini tadbirkorlikka keng jalb qilish, oilaviy tadbirkorlikni rivojlantirish, tadbirkorlarga huquqiy va moliyaviy ko‘maklashish, kredit ajratish masalalari yuzasidan kengroq ma’lumot berildi.
–Mazkur tadbir tadbirkorlikni boshlash ostonasida turgan biz yoshlar uchun ayni muddao bo‘ldi, – deydi “Yangiobod” MFYda yashovchi Baxromjon Axmadaliyev. –Boisi, tadbir davomida tadbirkorlik faoliyatini amalga oshirish va kredit olish, oilaviy tadbirkorlikni yo‘lga qo‘yib, daromad topish bo‘yicha zarur ma’lumotlarga ega bo‘ldik. Eng muhimi, partiya ko‘magida “Kapitalbank”dan 13 mln. 600 ming so‘m mablag‘ olib, 3 bosh qora mol olishga ham ulgurdim.
Tadbir davomida ishtirokchilar Fazliddin Abdullayev issiqxona tashkil qilish, Nabijon Toshmatov esa sut va sut mahsulotlarini qayta ishlash va qadoqlash uchun zarur uskunalar sotib olishda imtiyozli kredit olmoqchi ekanliklarini bildirishdi.
Har ikki masala ham O‘zLiDeP deputatlik guruhi a’zolari tomonidan “Xalq bank” Namangan shahar filiali xodimiga yo‘naltirilib, ijrosi nazoratga olindi.

Выделение льготных кредитов при содействии УзЛиДеП
В СГМ “Янгиобод” города Наманган состоялся организованный Наманганским областным Кенгашем УзЛиДеП “круглый стол”,  посвященный изучению Постановления Президента РУ «О дополнительных мерах по широкому привлечению населения к предпринимательству и развитию семейного предпринимательства в регионах».
На мероприятии была представлена подробная информация о работе по исполнению Постановления, рассмотрены вопросы  широкого вовлечения населения в предпринимательство, развития семейного предпринимательства, правового и финансового содействия предпринимателям, выделения кредита.
–Мероприятие было полезным для молодежи, начинающей предпринимательскую деятельность, – говорит житель СГМ “Янгиобод” Бахромжон Ахмадалиев. – Мы получили необходимые сведения о предпринимательской деятельности, условиях получения кредита, увеличении дохода путем налаживания семейного предпринимательства. При содействии партии получил кредит “Капиталбанк”а в размере 13 млн. 600 тысяч сум и закупил 3 головы крупного рогатого скота.
Участник мероприятия Фазлиддин Абдуллаев выразил желание получить льготный кредит для строительства теплицы, а Набижон Тошматов – для закупки оборудования по переработке и упаковке молока и молочной продукции.
По этим двум вопросам члены депутатской группы УзЛиДеП направили запрос в Наманганское областное  отделение “Халк банк»а и взяли под контроль его выполнение.