To‘rtko‘llik deputatlarimiz hokim o‘rinbosari hisobotidan qoniqdi
Joriy yilda To‘rtko‘l tumanida to‘g‘ridan-to‘g‘ri xorijiy investitsiyalarni jalb qilish hisobiga 1 mln. 450 ming dollarlik 3 loyiha amalga oshiriladi. Mazkur loyihalar hayotga tatbiq etilgach, 98 yangi ish o‘rinlari yaratilishi ko‘zda tutilgan.
Bu haqda xalq deputatlari To‘rtko‘l tuman Kengashidagi O‘zLiDeP deputatlik guruhining navbatdagi yig‘ilishida ma’lum qilindi.
Yig‘ilishda tuman hokimining Investitsiyalar, innovatsiyalar, xususiylashtirilgan korxonalarga ko‘maklashish va kichik sanoat zonalari hamda turizmni rivojlantirish masalalari bo‘yicha o‘rinbosari M.Bekchanovning hisoboti  tinglandi.
“Tumanimizda sanoat, xizmat ko‘rsatish va qishloq xo‘jaligi sohalarida jami 78 mlrd. 843 mln. so‘mlik 47 ta loyiha amalga oshiriladi. Buning hisobiga esa 385 ta yangi ish o‘rinlari yaratish belgilangan. Shundan 32 mlrd. 128 mln. so‘m bank kredit mablag‘lari hisobidan, 1 mln. 450 ming dollari xorijiy investitsiya evaziga amalga oshiriladi”, – deydi M.Bekchanov.
Yig‘ilishda so‘z olgan O‘zLiDeP deputatlik guruhi a’zolari R.Atabayev va  A.Pazilovlar tumanda to‘g‘ridan-to‘g‘ri xorijiy investitsiyani jalb qilish borasida bir qator ishlar amalga oshirilayotganini ta’kidlab, mavzu yuzasidan o‘z fikr-mulohazalarini bildirdilar.
Yig‘ilish so‘ngida kun tartibidagi masalalar yuzasidan O‘zLiDeP deputatlik guruhining tegishli qarori qabul qilindi.

Депутаты Турткуля удовлетворены отчетом заместителя хокима
В нынешнем году в Турткульском районе путем привлечения прямых иностранных инвестиций намечена реализация 3 проектов в объеме 1 млн. 450 тысяч долларов. В результате реализации этих проектов предусмотрено  создание 98 новых рабочих мест.
Информация об этом была представлена  на очередном собрании депутатской группы УзЛиДеП  в Турткульском районном Кенгаше народных депутатов.
На собрании был заслушан отчет заместителя хокима района по вопросам инвестиций, инноваций, содействия приватизированным предприятиям и развития малых промышленных зон и туризма М.Бекчанова.
“В нашем районе в сферах промышленности, услуг и сельского хозяйства будет реализовано 47 проектов в объеме 78 млрд. 843 млн. сум. За счет реализации проектов планируется создание  385 новых рабочих мест. Проекты будут реализовываться за счет  банковских кредитов в объеме 32 млрд. 128 млн. сум и иностранных инвестиций в объеме 1 млн. 450 тысяч долларов”, – сказал М.Бекчанов.
Выступившие на собрании члены депутатской группы УзЛиДеП Р.Атабаев и  А.Пазилов отметили, что в районе проведена работа по привлечению прямых иностранных инвестиций и высказали свои мнения по данной теме.
В конце собрания по вопросам повестки дня приняты соответствующие решения депутатской группы УзЛиДеП.