To‘rtko‘lda yangi korxona ish boshladi
Bu yil to‘rtko‘lliklar eng ulug‘, eng aziz bayram – mamlakatimiz mustaqilligining 28 yillik bayramini o‘zgacha ko‘tarinkilik, bunyodkorlik bilan qarshi oldi. Sababi mustaqillik bayrami arafasida hududda “MUSTAFA-FARM” MChJ ish boshladi.
Korxonaning ochilish marosimi munosabati bilan tashkil etilgan tadbirda O‘zLiDeP tuman Kengashi faollari, mahalliy kengash deputatlari hamda tadbirkorlik faoliyatini boshlamoqchi bo‘lgan yosh yigit-qizlar ishtirok etdi.
“Ushbu loyiha qiymati 1 800 000 AQSh dollarini tashkil qiladi. Korxonamizda kuniga 500 ming dona bir martalik tibbiyot uchun qo‘llaniladigan shpritslar ishlab chiqariladi. Shuning hisobiga 120 nafardan ortiq yoshlar ish bilan ta’minlandi”, – deydi korxona rahbari M.Yusupov.
“Oldinda rejalarimiz ko‘p. Kelgusida ishlab chiqarish hajmini kengaytirib, tayyor mahsulotlarning 50 foizini xorijga eksport qilmoqchimiz. Shunda yoshlar uchun yanada qo‘shimcha ish o‘rinlari yaratiladi”, – deya qo‘shimcha qildi u.

Новое предприятие в Турткуле
В нынешнем году  28-летие независимости страны  жители Турткуля  отметили масштабной созидательной работой. Накануне праздника  на территории начало действовать  ООО “MUSTAFA-FARM”.
В состоявшемся  в связи с открытием предприятия  мероприятии  приняли участие  активисты районного кенгаша  УзЛиДеП, депутаты местного кенгаша, молодежь, изъявившая желание заниматься предпринимательской деятельностью.
“Проектная стоимость предприятия -  1 800 000 долларов США. Ежедневная мощность предприятия - 500 тысяч штук одноразовых шприцов. Работой обеспечены более 120  человек”, – сказал руководитель предприятия М.Юсупов, и добавил: “У нас масштабные планы.  Мы намерены  расширить объем производства  и экспортировать  50 процентов продукции. При этом  для молодежи  будут созданы дополнительные рабочие места”.
В ходе мероприятия участники  ознакомились с деятельностью и производственным процессом предприятия.
1244
Рахманова Гульнара 2019-09-09 08:17:50
Партиядошимиз М.Юсуповнинг тадбиркорлик фаолияти мактовга сазоар, маколадан куриниб турганидек хозирги замон талабига тугри ва тулиб жавоб берадиган йирик лойихани амалга оширган тадбиркорларимиздан. Келгуси ишларингизда омад тилаймиз.