“O‘zLiDeP ko‘magida o‘z tadbirkorligimni yo‘lga qo‘yganman”, deydi andijonlik tadbirkor A.Bozorboyev
16.01.2018, 15:47
O‘zLiDeP Andijon tuman Kengashi tashabbusi bilan tumandagi “Ravon taraqqiyot orzusi” MChJda “Vatanimiz kelajagi uchun javobgarmiz!” shiori ostida davra suhbati bo‘lib o‘tdi. Yoshlar o‘rtasida huquqiy madaniyat, sog‘lom turmush tarzi, jismoniy tarbiya va sportni targ‘ib qilish maqsadini o‘zida ifoda etgan mazkur tadbirda Xalq deputatlari  tuman Kengashi deputatlik guruhi a’zolari, elektorat vakillari, tadbirkorlar, fermerlar, Yoshlar qanoti faollari ishtirok etdi.
– Yoshlar tarbiyasida oila, mahalla, ta’lim muassasasi hamkorligini samarali yo‘lga qo‘yishda jamoat tashkilotlari, siyosiy partiyalar, fuqarolik jamiyatining boshqa institutlari faolligini oshirish dolzarb ahamiyat kasb etmoqda, – deydi O‘zLiDeP viloyat Kengashi Siyosiy ta’lim markazi rahbari R.Abduraximov. – Yuksak ma’naviyatli, mustaqil fikrlaydigan, zamonaviy bilim va kasb-hunarni puxta egallagan yoshlarni tarbiyalash, ularning tadbirkorlikka  bo‘lgan qiziqishini oshirish, keng ko‘lamli chora-tadbirlar dasturini amalga oshirishda bunday tadbirlar muhim ahamiyatga ega.
– Aynan O‘zLiDePning “Diplom bilan biznesga” loyihasida ishtirok etib, o‘z tadbirkorligimni yo‘lga qo‘yganman, – deydi yakka tartibdagi tadbirkor  A.Bozorboyev. – Bunday tadbirlar biznesga qiziquvchi yoshlarni kashf qilish bilan bir qatorda ularga amaliy ko‘nikmalar, maslahat va tavsiyalar beradi. Yoshlarda Vatanga daxldorlik hissini kuchaytirishga xizmat qiladi.
Davra suhbati davomida ishtirokchilar tomonidan bildirilgan mavzu doirasidagi takliflar inobatga olindi.
Odinaxon TURG‘UNOVA,
O‘zLiDeP Andijon tuman Kengashi
O‘zLiDePning Facebook’dagi rasmiy sahifasi va Telegram’dagi kanaliga a’zo bo‘lib, so‘nggi yangiliklardan xabardor bo‘ling

«При содействии УзЛиДеП наладил собственный бизнес» - говорит предприниматель из Андижана А.Бозорбоев
18.01.2018, 12:27
По инициативе Андижанского районного Совета УзЛиДеП в районном ООО “Равон тараккиёт орзуси” проведена беседа за «круглым столом» под девизом “Мы ответственны за будущее Родины!”. В данном мероприятии, организованном в целях пропаганды среди молодежи правовой культуры, здорового образа жизни, физического воспитания и спорта, приняли участие члены депутатской группы партии в районном Кенгаше народных депутатов, представители электората, предприниматели, фермеры, активисты «Молодежного крыла».
– В воспитании молодежи актуальное значение имеет повышение активности общественных организаций, политических партий, других институтов гражданского общества в деле эффективного налаживания взаимодействия семьи, махалли, образовательного учреждения в воспитании молодежи, – сказал руководитель Центра политического образования областного Совета УзЛиДеП Р.Абдурахимов. – Такие мероприятия важны в воспитании молодежи высокодуховными, самостоятельно мыслящими личностями, обладающими современными знаниями и профессиями, повышении их интереса к предпринимательству, реализации широкомасштабных мер.
– Приняв участие в проекте УзЛиДеП «С дипломом в бизнес”, я наладил собственное дело, – сказал индивидуальный предприниматель  А.Бозорбоев. – Подобные встречи наряду с выявлением молодежи, интересующейся бизнесом, также дают им практические навыки, советы и консультации. Служат усилению у молодежи чувства сопричастности к Родине.