O‘zLiDeP Toshkent viloyati Kengashi Yoshlar bilan ishlash bo‘limi tomonidan Toshkent davlat agrar universiteti bilan hamkorlikda o‘zbek xalqining ardoqli farzandi, mamlakatimizning Birinchi Prezidenti Islom Karimov tavalludining 80 yilligini keng nishonlash, yorqin xotirasini abadiylashtirish, uning buyuk jasoratini o‘sib kelayotgan navqiron avlod vakillariga yetkazish maqsadida Mustaqillik me’mori” mavzusida ma’naviy-ma’rifiy tadbir tashkil etildi.
Davlatimiz rahbari Shavkat Mirziyoyevning “O‘zbekiston Respublikasining Birinchi Prezidenti, buyuk davlat va siyosat arbobi Islom Abdug‘aniyevich Karimov tavalludining 80 yilligini nishonlash to‘g‘risida”gi Qarori ijrosini ta’minlash maqsadida tashkil etilgan mazkur tadbirda partiya viloyat Kengashi xodimlari, partiya faollari, Xalq deputatlari Qibray tuman Kengashi deputatlik guruhi a’zolari, davlat mukofoti sovrindorlari, professor-o‘qituvchilar hamda talaba yoshlar ishtirok etdi.
Dastlab tadbir ishtirokchilari Islom Karimov nomidagi ilmiy-ma’rifiy yodgorlik majmuasidagi Birinchi Prezidentimiz Islom Karimov haykali poyiga gul qo‘yishdi.
Shundan so‘ng, tadbir avvalida ishtirokchilarga Birinchi Prezidentimiz hayoti va faoliyatiga bag‘ishlangan Islom Karimov – mustaqil O‘zbekiston asoschisi” nomli hujjatli film namoyish etildi.
– Xalqimiz buyuk davlat va siyosat arbobi bo‘lgan Birinchi Prezidentimiz Islom Abdug‘aniyevich Karimovni doim qalbida mangu saqlaydi, – deydi O‘zLiDeP Toshkent viloyati Kengashi Yoshlar bilan ishlash bo‘limi mudiri D.Kamoliddinov. – Islom Karimov mustaqil O‘zbekiston davlatiga asos soldi va buyuk taraqqiyot yo‘liga olib chiqdi. Bu ulug‘ inson odamlar mehrini qozondi, qalbidan chuqur joy oldi. Birinchi Prezidentimizning xalqimiz farovonligi yo‘lida amalga oshirgan beqiyos ishlari tarix sahifalariga abadiy muhrlanadi.
Tadbirda ishtirokchilar butun umrini elu yurtimiz ravnaqi, baxti uchun bag‘ishlagan buyuk inson Islom Abdug‘aniyevich Karimov qalblarimizda abadiy qolishini va kelajak avlodlar xotirasida tinchlik, barqarorlik, farovonlik va taraqqiyot rahnamosi, buyuk davlat arbobi sifatida mangu yashashini ta’kidlab o‘tishdi.

Ислам Каримов будет вечно жить в сердце народа
Отделом по работе с молодежью Ташкентского областного Совета УзЛиДеП совместно с Ташкентским государственным аграрным университетом в целях широкого празднования 80-летия со дня рождения самоотверженного сына узбекского народа, Первого Президента нашей страны Ислама Каримова, увековечения его светлой памяти, доведения до молодого поколения безграничного мужества великой личности организовано духовно-просветительское мероприятие на тему “Архитектор независимости”.
В данном мероприятии, организованном в целях обеспечения исполнения постановления главы нашего государства Шавката Мирзиёева о праздновании 80-летия Первого Президента Республики Узбекистан, великого государственного и политического деятеля Ислама Абдуганиевича Каримова, приняли участие сотрудники областного Совета партии, активисты УзЛиДеП, члены депутатской группы Кибрайского районного Кенгаша народных депутатов, лауреаты государственной премии, профессора-преподаватели и студенческая молодежь.
Сначала участники мероприятия возложили цветы к памятнику Первого Президента Ислама Каримова в научно-просветительском мемориальном комплексе имени Ислама Каримова.
После этого участникам был представлен документальный фильм «Ислам Каримов -  основатель независимого Узбекистана», посвященный жизни и деятельности нашего Первого Президента.
– Наш народ будет всегда помнить великого государственного и политического деятеля, нашего Первого Президента Ислама Абдуганиевича Каримова, – сказал завотделом по работе с молодежью Ташкентского областного Совета УзЛиДеП Д.Камолиддинов. – Ислам Каримов заложил основу независимого Узбекистана и вывел наше государство на великий путь развития. Этот человек завоевал любовь народа. Безграничные заслуги Первого Президента нашей страны на пути благополучия народа и процветания страны навечно будут вписаны в летопись нашей Родины.
В мероприятии участники отметили, что память об Исламе Абдуганиевиче Каримове, посвятившим всю свою жизнь развитию страны, навечно сохранится в наших сердцах, будет жить в памяти будущих поколений в качестве великого государственного деятеля, радевшего за мир, стабильность и благополучие страны и народа.