O‘zLiDeP Qashqadaryo viloyat Kengashi, “Mikrokreditbank” ATB va Toshkent Axborot Texnologiyalari Universitetining Qarshi filiali bilan hamkorlikda “Kichik biznes va xususiy tadbirkorlik sub’ektlariga ko‘rsatiladigan mikromoliyaviy xizmatlar” mavzusida ochiq muloqot tashkil etdi.
Tadbirda “Mikrokreditbank” viloyat bo‘limi boshlig‘i o‘rinbosari  J.Murtozaqulov, bankning kredit bo‘limi boshlig‘i B.Sharopov, O‘zLiDeP viloyat Kengashi biznes tuzilmalari va fermerlar bilan ishlash bo‘limi mudiri A.Pirnazarovlar o‘zlarining ma’ruzalari bilan ishtirok etdilar.
Muloqotda O‘zLiDeP Qashqadaryo viloyat Kengashi apparat rahbari A.Sherov  yoshlarda tadbirkorlik madaniyatini shakllantirish maqsadida tatbiq etilgan partiyaning “Yosh fermer”, “Tadbirkorlar muloqot forumi”, “Mulkdor oila” “Startup invest”, “Startupexport”, “Startup innovation” loyihalari o‘quvchi yoshlarning qiziqishlariga sabab bo‘layotgani haqida gapirib o‘tdi. Ushbu loyihalarni amalga oshirish davomida bugungi kunda ko‘plab yoshlar o‘z biznesini yo‘lga qo‘yib faoliyatlarini boshlaganlarini takidladi.
Shuningdek, tadbir ishtirokchilariga Prezidentimizning 2016 yil 5 oktyabrdagi “Tadbirkorlik faoliyatining jadal rivojlanishini ta’minlashga, xususiy mulkni har tamonlama himoya qilishga va ishbilarmonlik muhitini sifat jihatidan yaxshilashga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi Farmoni mazmun-mohiyati, tadbirkorlarga berilgan imtiyoz va qulayliklar haqida ham ma’lumot berib o‘tildi.

Кашкадарьинский областной Совет УзЛиДеП рекомендовал молодежи воспользоваться льготными кредитами “Микрокредитбанка”
02.02.2018, 11:55
Кашкадарьинским областным Советом УзЛиДеП совместно с АКБ  “Микрокредитбанк” и Каршинским филиалом Ташкентского университета информационных технологий организован открытый диалог на тему “Микрофинансовые услуги, предоставляемые субъектам малого бизнеса и частного предпринимательства”.
В мероприятии приняли участие заместитель начальника областного отделения “Микрокредитбанка” Ж.Муртозакулов, начальник кредитного отдела банка Б.Шаропов, завотделом по работе с бизнес-структурами и фермерами областного Совета УзЛиДеП А.Пирназаров.
В ходе диалога руководитель аппарата Кашкадарьинского областного Совета УзЛиДеП А.Шеров рассказал о том, что такие партийные проекты, реализуемые в целях формирования у молодежи предпринимательской культуры, как “Молодой фермер”, “Форум-диалог предпринимателей”, “Семья-собственник”, “Startup invest”, “Startupexport”, “Startup innovation”, вызывают интерес у учащейся молодежи. В ходе осуществления данных проектов множество юношей и девушек сегодня налаживают собственный бизнес.
Также участникам мероприятия были разъяснены суть и значение указа Президента страны от 5 октября 2016 года о дополнительных мерах по обеспечению ускоренного развития предпринимательской деятельности, всесторонней защите частной собственности и качественному улучшению деловой среды, была дана информация о предоставляемых предпринимателям льготах и преференциях.