Қашқадарёда тадбиркор хотин-қизлар учун амалий мулоқот ўтказилди
Қарши шаҳридаги “Фер-Дил-Омад-устоз” нодавлат таълим муассасасида “O`zLiDeP - тадбиркор аёллар манфаатлари ҳимоячиси” мавзусида амалий мулоқот ўтказилди.
“Ишбилармон аёл-2020” кўрик-танловининг республика босқичи иштирокчиси, ёш тадбиркор Феруза Каримова раҳбарлик қилаётган мазкур ўқув марказида хотин-қизлар 6 нафар тажрибали ўқитувчи қўл остида 12 та йўналишда ҳунар ўрганишмоқда. Бу ерда хотин-қизларга тикувчилик, пазандалик, наққошлик, уй ҳамшираси, ёшлар модаси ва дизайни, элита парда дизайнери ва бошқа йўналишдаги турмуш учун зарур бўлган ҳунарлар ўргатилмоқда.
Амалий мулоқот давомида O’zLiDeP вилоят Кенгаши “Аёллар қаноти” бўлими мудири Гулбаҳор Тўраева мамлакатимизда тадбиркорлар учун яратилган кенг имкониятлар ҳамда O’zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси томонидан аёллар тадбиркорлигини ривожлантириш борасида   ишлаб чиқилган лойиҳалар ва шу лойиҳалар асосида жойларда амалга оширилаётган ишлар хусусида сўз юритди.
Тадбирда ўқув марказининг 9 нафар ишчи-ходими партия сафига қабул қилинди, бошланғич партия ташкилоти очилиб, Муҳтарам Усмонова БПТ раиси этиб сайланди.

Кашкадарья. Диалог с женщинами-предпринимателями
В негосударственном образовательном учреждении “Фер-Дил-Омад-устоз” города Карши состоялся диалог “УзЛиДеП – защитник интересов женщин-предпринимателей”.
В учебном центре, которым руководит участница республиканского этапа смотра-конкурса “Ишбилармон аёл-2020”, молодая предприниматель Феруза Каримова, 6 опытных педагогов обучают женщин 12 видам предпринимательской деятельности.  Так, здесь можно получить знания по  швейному делу, кулинарии, работе надомной медицинской сестры, модельера и дизайнера, дизайнера  элитных портьер и другим видам деятельности.
В ходе диалога заведующая отделом «Женское крыла» областного Кенгаша УзЛиДеП Гулбахор Тураева рассказала о широких возможностях для предпринимателей, о проектах по развитию женского предпринимательства Исполнительного комитета Политического совета   УзЛиДеП и работе, проводимой на местах в рамках этих проектов.
В ходе мероприятия 9 работниц учебного центра вступили в ряды партии, образована первичная партийная организация, председателем ППО избрана Мухтарам Усмонова.