O`zLiDeP вакиллари иштихонлик тадбиркорларнинг муаммоларини ўрганди
Юртдошларимизнинг муаммоларини тинглаш ва ижобий ечим топиш, бугунидан рози бўлиб эртанги кунга юксак ишонч билан қадам қўйишлари йўлида барча даражадаги раҳбарлар масъул эканлиги бугунги кунда давлатимиз раҳбари томонидан қайта-қайта таъкидланмоқда.
Хусусан, жойлардаги ижтимоий муаммоларни ҳал қилиш, мамлакатимизда олиб борилаётган туб ислоҳотлар моҳиятини аҳолига етказиш мақсадида O`zLiDeP Самарқанд вилоят ҳамда Иштихон туман Кенгаши ходимлари билан биргаликда туманнинг Шехларкент ҳамда Метан маҳаллаларида бўлиб тадбиркорлик билан иш бошламоқчи бўлган аҳоли вакиллари билан мулоқотда бўлишди.
Тадбиркорлик субъектлари етакчи кучлар, улар билан бандлик, иқтисодиёт барқарорлиги каби долзарб муаммоларга ечим топиш осон. Учрашувлар доирасида тумандаги бир қатор тадбиркорлар фаолияти билан ҳам яқиндан танишдик, ҳамда тадбиркорликни бошламоқчи бўлган Жамолиддин Алимовга ва «Метан азиз нонлари» МЧЖ раҳбари Нафиса Омоновага ҳуқуқий маслаҳатлар бердик, - дейди Кенгаш раисининг биринчи ўринбосари-аппарат раҳбари И.Ботиров.
Учрашувлар давомида партиянинг мақсад ва вазифаларини тарғиб этиш, мазмун-моҳиятини аҳолининг кенг қатламига етказишга доир тарғибот тадбирларини доимий равишда ўтказиб боришга келишиб олинди.
Мулоқот жараёнида кўтарилган барча муаммолар юзасидан тегишли чора-тадбирлар белгиланиб, ижросини таъминлаш назоратга олинадиган бўлди.

Представители УзЛиДеП изучили проблемы предпринимателей Иштыхана
Глава государства неоднократно говорил о том, что руководители всех звеньев обязаны знать и решать проблемы населения не понаслышке, а лично изучая и решая их, и только тогда каждый будет уверен, что не останется один на один со своей проблемой и будет с уверенностью смотреть в будущее.
В целях решения на местах социальных проблем, доведения до населения значимости проводимых реформ представители Самаркандского областного и Иштыханского районного кенгашей УзЛиДеП посетили районные махалли Шехларкент и Метан и провели диалог с гражданами, желающими заниматься предпринимательством.
-Субъекты предпринимательства – это ведущая сила, вместе с ними можно решать вопросы занятости, обеспечения стабильности экономики. «В рамках встреч ознакомились с деятельностью отдельных предпринимателей, дали правовую консультацию желающему заниматься предпринимательством Жамолиддину Алимову и руководителю ООО «Метан азиз нонлари» Нафисе Омоновой», - сказал первый заместитель председателя Кенгаша –руководитель аппарата И.Ботиров.
В ходе встреч достигнута договоренность о регулярном проведении мероприятий, направленных на пропаганду и агитацию целей и задач партии среди широких слоев населения и оказания практической помощи в рамках своих полномочий.
По рассмотренным вопросам намечено принятие соответствующих мер и в обязательном порядке - контроль их исполнения.