Партия етакчиси жойларда Конституциявий қонун лойиҳаси муҳокамасига бағишланган тадбирларда бевосита иштирок этяпти
28.07.2022, 14:09
Олий Мажлис Қонунчилик палатаси Спикери ўринбосари, O'zLiDeP фракцияси раҳбари, партиянинг Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси раиси, Ўзбекистон фермер, деҳқон хўжаликлари ва томорқа ер эгалари кенгаши раиси Актам Хаитов жойларда конституциявий қонун лойиҳаси муҳокамасига бағишланган тадбирларда бевосита иштирок этиб келмоқда.
Учрашувнинг бу галги манзили Сирдарё вилояти бўлди. Партия етакчиси  Сирдарё туманида жойлашган "Peng Sheng” МЧЖ ҚК комплексида ишлаб чиқарилаётган маҳсулотларнинг кўргазмаси залини (show room) кўздан кечирди.
Ушбу корхонада лойиҳалар сони 7 та бўлиб, чарм, керамик ва сантехника маҳсулотлари, шунингдек, аёллар пойабзали  ишлаб чиқарилади. Ҳамда  лойиҳаларнинг умумий қиймати эса 63.6 млн долларни ташкил этади. Корхонада 1500 га яқин фуқаролар иш билан таъминланган.
Танишувдан сўнг, Актам Хаитов корхонанинг кичик мажлислар залида "Конституциянинг ягона манбаи ва муаллифи - халқдир" мавзуида ташкил қилинган давра суҳбатида иштирок этди. Унда партиянинг Сирдарё вилояти ва туман Кенгаши ҳамда туман фермер, деҳқон хўжаликлари ва томорқа ер эгалари кенгаши раҳбар, ходимлари қатнашди.
Сўзга чиққан партия раҳбари сўнгги йилларда юртимизда олиб борилаётган кенг кўламли ислоҳотлар, ўзгариш ва янгиланишлар тўғрисида тўхталиб, ушбу ислоҳотларнинг барчаси инсон қадрини юксалтиришга қаратилганлиги, барча ислоҳотлар халқимизнинг фаровон ҳаёти, эртанги кунининг порлоқ бўлиши учун амалга оширилаётганлигига эътибор қаратди. Бош қомусимизга тадбиркорлар манфаатига хизмат қиладиган хусусий мулк дахлсизлигини тўлиқ таъминлашга қаратилган янги нормалар акс этаётганлигини таъкидлади.
O'zLiDeP Сўзга чиққан иштирокчилар, шунингдек, кейинги йилларда мамлакатимиз ҳаёти, тақдирига дахлдор муҳим масалаларнинг барчаси халқ билан бамаслаҳат, очиқ-ошкора муҳокама қилинаётгани,  хусусан, Конституция ислоҳ қилинишида ҳам халқ фикрига таянилаётгани, билдирилган ҳар бир таклиф, мулоҳаза инобатга олинаётганини миннатдорлик билан тилга олдилар.
Мулоқот иштирокчилари конститутциявий қонун лойиҳасини қўллаб-қувватладилар.
Партия етакчиси Сирдарё тумани "Интилиш” маҳалласидаги “Сирдарё чорва парранда” МЧЖ томонидан ташкил этилган паррандачилик кооперациясида ҳам бўлди.
Ҳозирда  кооперация томонидан  хонадонларга 50-60 кунлик 120 минг бошдан зиёд паррандалар тарқатиб келинмоқда.
—Паррандалар маҳаллалардаги ҳоким ёрдамчилари томонидан берилган тавсияномага асосан банк кредити маблағлари ҳисобидан етказиб  беряпмиз, — дейди “Сирдарё чорва парранда” МЧЖ раҳбари Меҳри Хайдарова.
O'zLiDeP раҳбари Актам Хаитов тадбиркор билан суҳбатлашар экан ушбу кооперация фаолиятини янада кенгайтириш, янги ва қўшимча тармоқларни ривожлантириш борасида ўз таклифларини берди.

A leader of the party takes a direct part in the events dedicated to the discussion of the Constitutional draft law at the local level
01.08.2022, 09:41
Aktam Khaitov, Deputy Speaker of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis, head of UzLiDeP faction, Chairman of the Executive Committee of the Political Council of the party, Chairman of Council of Farmers, Dehkan Farms and Owners of Household Lands of Uzbekistan, takes a direct part in the events dedicated to the discussion of the Constitutional draft law at the local level.
The next meeting place was the Syrdarya region. The leader of the party examined the showroom of products manufactured in the complex of JV LLC Peng Sheng, in Syrdarya district.
The number of projects at this enterprise is 7. It produces leather, ceramic and sanitary products, as well as women’s shoes. The total cost of these projects is $63.6 million. About 1500 citizens are employed at the enterprise.
After familiarization, Mr. Aktam Khaitov took part in a roundtable discussion organized at the enterprise on “The people are the only source and author of the Constitution”. It was attended by the leaders and employees of Syrdarya Regional and District Council of the party, the District Council of Farmers, Dehkan Farms and Owners of Household Lands.
In his speech, the head of the party dwelled on the large-scale reforms, changes and updates being carried out in our country in recent years, drawing attention to the fact that all these reforms are aimed at improving human dignity, all these reforms are carried out in the name of the well-being of our people, a brighter future. He noted that our Basic Law will reflect new norms aimed at fully ensuring the inviolability of private property in the interests of entrepreneurs.
The participants who spoke at UzLiDeP also noted with gratitude that in recent years all important issues relating to the life and fate of our country have been openly discussed with the people, in particular, when carrying out constitutional reform, they rely on the opinion of the people, take into account all the proposals and judgments made.
The participants of the dialogue supported the Constitutional draft law.
The leader of the party also visited the poultry cooperative organized by LLC Sirdaryo Chorva Parranda in the Intilish mahalla of Syrdarya district.
Currently, the cooperative supplies more than 120 thousand heads of poultry aged 50-60 days.
“We supply poultry at the expense of a bank loan, according to the recommendation given by the assistants of mahalla hokims”, says the head of LLC Sirdaryo Chorva Parranda, Mehri Khaydarova.
The head of UzLiDeP Aktam Khaitov, talking with the entrepreneur, expressed his proposals for further expanding the activities of this cooperation, developing new and additional industries.
The leader of the party gets acquainted with the activities of business entities and farms of Karakalpakstan
05.08.2022, 17:04
LLC GLOBAL TEKS provides employment for 1200 women and youth
05.08.2022, 17:02
During the discussion of the Constitutional draft law, representatives of the general public express their interest to the proposed amendments and additions