Сизни ҳам сафимизга чорлаймиз
O‘zLiDeP Бекобод шаҳар Кенгаши, партия депутатлик гуруҳи аъзолари фаол тадбиркорлар билан ҳамкорликда Бекобод шаҳридаги енгил саноат ва хизмат кўрсатиш касб-ҳунар коллежида “Сен ҳам фаол ёшлар сафидасан!” лойиҳаси доирасида “Сизни ҳам сафимизга чорлаймиз” мавзусида давра суҳбати ташкил этилди.
Унда партия шаҳар Кенгаши ходимлари, Халк депутатлари Бекобод шаҳар Кенгашидаги O‘zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзолари, “Ёшлар қаноти” аъзолари иштирок этди.
Тадбирда таъкидланганидек, Президентимиз Ш.Мирзиёевнинг 2018 йил 27 июндаги “Yoshlar – kelajagimiz” Давлат дастурида ёшлар тадбиркорлигини ҳар томонлама қўллаб-қувватлаш, ёшларни бизнес билан шуғулланишга фаол жалб этиш учун шарт-шароитлар яратишга алоҳида эътибор қаратилган.
– Ёшларнинг бизнес ташаббуслари, “Start up” ғоялари ва лойиҳаларини рўёбга чиқаришга кўмаклашиш ва қўллаб-қувватлаш, ишсиз ёшларни талаби юқори бўлган мутахассисликлар бўйича ўқитиш бугунги куннинг долзарб вазифасидир, – дейди “Обод турмуш” МФЙ ҳузуридаги қуйи бўғин етакчиси, тадбиркор А.Ниязов. – Тадбир давомида мазкур йўналишда партия “Ёшлар қаноти” томонидан ташкил этилаётган кўрик-танлов ва лойиҳалар ҳақида ҳам кенг маълумот берилди.

Мы призываем вступить в наши ряды
Бекабадским городским Советом УзЛиДеП, членами депутатской группы партии совместно с активными предпринимателями в Бекабадском профессиональном колледже легкой промышленности и услуг в рамках проекта “Ты также в ряду активной молодежи!” организована беседа за «круглым столом» на тему “Мы призываем вас вступить в наши ряды”.
В мероприятии приняли участие сотрудники городского Совета партии, члены депутатской группы УзЛиДеП в Бекабадском городском Кенгаше народных депутатов, члены “Молодежного крыла”.
Как отмечалось в ходе встречи, в указе Президента страны от 27 июня 2018 года о Государственной программе “Молодежь – наше будущее” уделено особое внимание всесторонней поддержке молодежного предпринимательства, созданию условий для активного привлечения молодежи к бизнесу.
– Содействие и поддержка реализации бизнес-инициатив, стартапов и проектов молодежи, обучение безработной молодежи востребованным специальностям являются актуальной задачей сегодняшнего дня, – сказал лидер нижнего звена при МСГ “Обод турмуш”, предприниматель А.Ниязов. – В ходе мероприятия была представлена подробная информация о смотрах-конкурсах и проектах, организуемых «Молодежным крылом» партии в данном направлении.