O‘zLiDeP қорақалпоғистонлик ёшлар орасида мусобақа ташкил этди
O‘zLiDeP Қорақалпоғистон Республикаси Кенгаши партия ташкил топганининг 15 йиллиги мунособати билан «Буюк келажак сари – O‘zLiDeP билан» шиори остида мусобоқа ташкил этди.
Мусобоқадан кўзланган мақсад – партия ғоявий мақсад ва вазифаларини жойларда кенг тарғиб қилган фаол ёшларни қўллаб-қувватлаш, иқтидорли, билимли ёшлар ҳисобига партия сафини кенгайтиришдан иборат эди.
– Айни чоғда Қорақалпоғистон Республикаси бўйича 11 минг 243 нафар ёшлар 846 та қуйи бўғинга жипслашган ҳолда фаолият юритмоқда, – дейди O‘zLiDeP Қорақалпоғистон Республикаси Кенгаши аппарат раҳбари Ш.Отемисов. – Аъзоларимизнинг деярли барчаси билимга чанқоқ, интилувчан, қизиқувчан ва сиёсий жиҳатдан етук. Энг муҳими, аҳоли орасига партия мақсад-вазифаларини тарғиб қилишга қодир. Бунга мусобақа жараёнида яна бир бор амин бўлдик.
Мусобақа сўнггида Қорақалпоқ давлат университетининг “Карсу” жамоаси зийраклиги, зукколиги билан бошқа жамоалардан устун келиб, O‘zLiDePнинг махсус кубоги ва дипломи билан тақдирланди.

УзЛиДеП организовал состязание среди каракалпакской молодежи
В связи с 15-летием образования Каракалпакского Совета УзЛиДеП организовано состязание под девизом «К великому будущему – вместе с УзЛиДеП».
Цель состязания – поддержка активной молодежи, широко пропагандирующей идейные цели и задачи партии, расширение ее рядов за счет одаренной, образованной молодежи.
–В настоящее время по Республике Каракалпакстан 11 тысяч 243 юношей и девушек осуществляют активную деятельность, объединившись в 846 нижних звеньях партии, – сказал руководитель аппарата Каракалпакского Совета УзЛиДеП Ш.Отемисов. – Почти все наши члены целеустремленные, жаждущие знаний, политически зрелые кадры. Самое важное, они способны пропагандировать среди населения цели и задачи партии. В этом мы еще раз убедились в ходе соревнований.
В завершении состязания команда Каракалпакского государственного университета “Карсу” стала победителем и удостоилась специального кубка и диплома УзЛиДеП.