Жиззахлик маслакдошларимиз сони 130 нафарга кўпайди
O‘zLiDeP Дўстлик туман Кенгаши туман тиббиёт бирлашмаси қошидаги БПТда “Инсон мафкуравий саломатлиги, бузғунчи ва ёт ғоялардан ўзини асраш тамойили, соғлом мафкуравий ғоялар тизими” мавзуида давра суҳбати ташкил этди.
Тадбирда миллий ўзлигимизни англаб, буюк аждодларимиз қолдирган улкан маънавий меъросни кенг тарғиб қилиш орқали мафкуравий иммунитет ҳосил қилиш, бузғунчи ва ёт ғоялардан ўзини асраш, ҳозирги глобаллашув замонида ахборот хуружлари, оммавий маданиятнинг салбий таъсири ва оқибатлари хақида тушунчалар берилди.
–Ёшлар онгида мафкуравий иммунитетни шаклланиришимиз ўта муҳим масала, – дейди туман тиббиёт бирлашмаси қошидаги БПТ раиси Феруза Ғаффарова. –Шу боис, O‘zLiDeP томонидан ташкил этилаётган тадбирларда бу масалага алоҳида эътибор қаратяпмиз. Бу эса электорат ва кенг жамоатчилик орасида партия бошланғич ташкилоти мавқеини мустаҳкамлашга хизмат қилиши табиий.
Тадбир якунида партияга аъзо бўлиш истагини билдирган туман тиббиёт бирлашмасининг 130 нафар ходими O‘zLiDeP аъзолигига қабул қилинди.

Ряды джизакских сторонников партии увеличились еще на 130 человек
Дустликским районным Советом УзЛиДеП в ППО при районном медицинском объединении организована беседа за «круглым столом», посвященная вопросам идеологического здоровья человека, принципу ограждения его от чуждых идей.
В мероприятии была представлена информация о формировании идеологического иммунитета посредством широкой пропаганды великого духовного наследия наших предков, роста национального самосознания, ограждении молодежи от чуждых идей, негативном влиянии и последствиях информационных атак, массовой культуры в нынешний век глобализации.
–Формирование в сознании молодежи идеологического иммунитета является весьма важным вопросом, – сказала председатель ППО при районном медицинском объединении Феруза Гаффарова. – Поэтому в организуемых УзЛиДеП мероприятиях мы обращаем особое внимание данному вопросу. Это, естественно, служит укреплению статуса первичной партийной организации среди электората и широкой общественности.