O‘zLiDeP жиззахлик илғор фермерларни тақдирлади
O‘zLiDeP Жиззах вилоят Кенгаши Қишлоқ хўжалик ходимлари кунига бағишлаб ҳудуддаги илғор фермер хўжаликлари раҳбарлари иштирокида мулоқот ўтказди.
Унда вилоятда фаолият юритаётган фермер ва деҳқонлар, тадбиркор ва ишбилармонлар, БПТ раислари, Халқ депутатлари вилоят Кенгашидаги O‘zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзолари ҳамда партия фаоллари иштирок этди.
– Айни чоғда вилоятимизда 12 минг 131 фермер хўжалиги фаолият юритмоқда, – дейди “Қуёшсевар Парда” фермер хўжалиги раиси, Ўзбекистон Қаҳрамони Парда Зиёдов. – Очиғини айтиш керак, кейинги пайтда вилоятда биз фермерларни эркин самарали фаолият юритишимиз учун барча шарт-шароитлар яратиб берилмоқда. Бугунги тадбир ҳам партиянинг фермерларга бўлган эътибори натижасидир.
Тадбир якунида эл фаровонлиги, соҳа ривожига муносиб ҳисса қўшаётган фермерларга O‘zLiDeP вилоят Кенгашининг фахрий ёрлиқ ва ташаккурномалари топширилди.

УзЛиДеП чествовал передовых джизакских фермеров
Джизакским областным Советом УзЛиДеП в связи с Днем работников сельского хозяйства проведен диалог с участием руководителей передовых фермерских хозяйств территории.
В нем приняли участие действующие в области фермеры и дехкане, предприниматели, председатели ППО, члены депутатской группы УзЛиДеП в областном Кенгаше народных депутатов и активисты партии.
– В настоящее время в области функционируют 12 тысяч 131 фермерских хозяйств, – сказал председатель фермерского хозяйства “Куёшсевар Парда”, Герой Узбекистана Парда Зиёдов. – В последнее время в области создаются все условия для свободной эффективной деятельности фермеров. Сегодняшнее мероприятие также является результатом внимания партии к фермерам.
В завершении мероприятия фермерам, вносящим достойный вклад в процветание страны, развитие сферы, вручены почетные грамоты и благодарственные письма областного Совета УзЛиДеП.