O‘zLiDeР мақсад ва ғояларини тарғиб қилишда фаоллик кўрсатган бир гуруҳ наманганлик тиббиёт ходимлари тақдирланди
18.01.2019, 22:00
O‘zLiDeP Наманган вилоят Кенгаши вилоят соғлиқни сақлаш бошқармаси билан ҳамкорликда “Соғлиқни сақлаш тизимининг бирламчи бўғинида касалликлар профилактикаси ва уларни барвақт аниқлашда патранаж ҳамшираларнинг ўрни” мавзуида амалий семинар ўтказди.
Унда Наманган шаҳар ва туман тиббиёт бирлашмаси ходимлари, партия вилоят Кенгаши фаоллари, халқ депутатлари вилоят, туман, шаҳар Кенгашидаги O‘zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзолари, БПТ раислари ҳамда ОВА вакиллари қатнашди.
–Вилоятимизда бирламчи тизимда 7000 нафарга яқин тиббиёт ходимлари фаолият юритади. Шундан 3400 дан ортиғи патранаж ҳамшираларни ташкил этади, – дейди Наманган вилоят соғлиқни сақлаш бошқармаси бошлиғи, O‘zLiDeР вилоят Кенгаши раиси Солижон Мўминов.– Улар асосан соғлом турмуш тарзини тарғиб қилиш, касалликни олдини олиш ва эрта аниқлаш билан боғлиқ масалаларга масъулдир.
Тадбир якунида O‘zLiDeР мақсад ва ғояларини тарғиб қилишда фаоллик кўрсатган бир гуруҳ тиббиёт ходимлари партия вилоят Кенгашининг диплом ва эсдалик совғалари билан тақдирланди.

УзЛиДеП наградила группу медицинских работников Наманганской области
Наманганским областным Кенгашем УзЛиДеП совместно с областным управлением здравоохранения провел семинар на тему “Роль патронажных медсестер в профилактике и раннем выявлении заболеваний в первичном звене системы здравоохранения”.
В нем приняли участие работники городского и районнных медцинских объединений, активисты областного Кенгаша партии, члены депутатской группы УзЛиДеП в областном, городском и районных Кенгашах народных депупатов, председатели ППО и представители СМИ.
– В первичном звене нашей области осуществляют деятельность около 7000 медицинских работников. 3400 из них – это патронажные медсестры, - говорит начальник Наманганского областного управления здравоохранения, председатель областного Кенгаша УзЛиДеП Солижон Муминов. – Их деятельность направлена на широкую пропаганду здорового образа жизни, профилактику и раннее определение заболеваний.
По результатам мероприятия ряд медицинских работников, показавших хорошие результаты в пропаганде миссии и ценностей УзЛиДеП, награждены дипломами и памятными подарками.