“TESKO PLUS” МЧЖ қошидаги БПТ раисига қайта ишонч билдирилди
Самарқандлик Абдуазиз Мунисов мамлакатимизда тадбиркорлар учун яратилган шарт-шароитлардан фойдаланиб, 2006 йил “TESKO PLUS” масъулияти чекланган жамиятини ташкил этди. Дастлаб 5 нафар ишчи ходим билан салқин ичимликлар ишлаб чиқаришни йўлга қўйган тадбиркор 2011 йилда пласмасса идишлар ишлаб чиқаришга мўлжалланган “ТЕSPAK” янги корхонасини йўлга қўйди. Ушбу корхонада 15 хилдан ортиқ пласмасса идишларива қопқоқлар ишлаб чиқарилмоқда.
- Кейинги икки йилда тадбиркорлар учун имтиёзлар кўпайиб, имкониятлар янада кенгайди. Бир неча йиллар олдин битта корхона очиш учун соатлаб турли мансабдор шахслар қабулида туришга тўғри келар эди. ”Ягона дарча” маркази ташкил этилгандан сўнг, биз Нуробод туманидаги  “Ургут-2” эркин иқтисодий зонасида “TESPAK INVESTMENT” масъулияти чекланган жамиятини онлайн хужжатлар юбориш орқали фаолиятимизни йўлга қўйдик. Ушбу корхонада маиший техника маҳсулотлари кир ювиш машинаси, иситиш печлари ишлаб чиқаришни режалаштирганмиз. Лойиҳаларимиз амалга ошириш учун 1 млн 41 минг АҚШ доллари миқдорида кредит олаяпмиз. Ушбу янги тармоғимиз ишга тушиши эвазига жорий йилнинг сентябрь ойигача 40 та, 2020 йилнинг охиригача яна 60 та янги ишчи ўринлари яратилади.
“TESKO PLUS” масъулияти чекланган жамиятида 2 йилдан буён 20 нафар аъзоларни бирлаштирган партиянинг бошланғич ташкилоти фаолият кўрсатади. Мазкур ташкилотнинг йиллик фаолиятига бағишланган ҳисобот-сайлов йиғилиши бўлиб ўтди. Унда партия қуйи бўғини раҳбари Абдуазиз Мунисов ўтган йил давомида амалга оширган ишлари бўйича ахборот берди. Партиянинг белгилаб берган барча вазифаларини сидқидилдан бажариб келаётган ушбу қуйи бўғин етакчининг ҳисоботи қониқарли деб топилиб, унга қайта ишонч билдирилди.

Confidence is expressed to the leader of the PPO at LLC “TESKO PLUS”
Abduaziz Munisov, a resident of Samarkand, using the opportunities created for entrepreneurs, in 2006 organized a limited liability company “TESKO PLUS”. At first, an entrepreneur with 5 employees set up the production of soft drinks, in 2011 he opened the TESPAK enterprise for the production of plastic dishes. Today, the company produces more than 15 types of plastic utensils and lids.
- In the past two years, opportunities for entrepreneurs have been expanded, and a number of benefits have been provided. Earlier, in order to open an enterprise, it was necessary to wait hours for the reception of officials. After the creation of the “One Window” center, we sent documents online and quickly established the activities of TESPAK INVESTMENT LLC in Urgut-2 free economic zone in Nurabad district. At this enterprise we will produce household appliances – washing machines, heating stoves. To implement the project, we take a loan in the amount of 1 million 41 thousand US dollars. After activating this line, 40 jobs will be created by September this year, and another 60 new jobs by the end of 2020.
For two years now, a primary party organization has been operating at TESKO PLUS LLC, bringing together 20 people. A report and election meeting was held on the results of the organization’s annual activities. The leader of the lower level of the party Abduaziz Munisov made a report on the work carried out during the year. The report of the leader, diligently performing all the tasks outlined by the party, was found to be satisfactory and he was again trusted.