“TESKO PLUS” МЧЖ қошидаги БПТ раисига қайта ишонч билдирилди
Самарқандлик Абдуазиз Мунисов мамлакатимизда тадбиркорлар учун яратилган шарт-шароитлардан фойдаланиб, 2006 йил “TESKO PLUS” масъулияти чекланган жамиятини ташкил этди. Дастлаб 5 нафар ишчи ходим билан салқин ичимликлар ишлаб чиқаришни йўлга қўйган тадбиркор 2011 йилда пласмасса идишлар ишлаб чиқаришга мўлжалланган “ТЕSPAK” янги корхонасини йўлга қўйди. Ушбу корхонада 15 хилдан ортиқ пласмасса идишларива қопқоқлар ишлаб чиқарилмоқда.
- Кейинги икки йилда тадбиркорлар учун имтиёзлар кўпайиб, имкониятлар янада кенгайди. Бир неча йиллар олдин битта корхона очиш учун соатлаб турли мансабдор шахслар қабулида туришга тўғри келар эди. ”Ягона дарча” маркази ташкил этилгандан сўнг, биз Нуробод туманидаги  “Ургут-2” эркин иқтисодий зонасида “TESPAK INVESTMENT” масъулияти чекланган жамиятини онлайн хужжатлар юбориш орқали фаолиятимизни йўлга қўйдик. Ушбу корхонада маиший техника маҳсулотлари кир ювиш машинаси, иситиш печлари ишлаб чиқаришни режалаштирганмиз. Лойиҳаларимиз амалга ошириш учун 1 млн 41 минг АҚШ доллари миқдорида кредит олаяпмиз. Ушбу янги тармоғимиз ишга тушиши эвазига жорий йилнинг сентябрь ойигача 40 та, 2020 йилнинг охиригача яна 60 та янги ишчи ўринлари яратилади.
“TESKO PLUS” масъулияти чекланган жамиятида 2 йилдан буён 20 нафар аъзоларни бирлаштирган партиянинг бошланғич ташкилоти фаолият кўрсатади. Мазкур ташкилотнинг йиллик фаолиятига бағишланган ҳисобот-сайлов йиғилиши бўлиб ўтди. Унда партия қуйи бўғини раҳбари Абдуазиз Мунисов ўтган йил давомида амалга оширган ишлари бўйича ахборот берди. Партиянинг белгилаб берган барча вазифаларини сидқидилдан бажариб келаётган ушбу қуйи бўғин етакчининг ҳисоботи қониқарли деб топилиб, унга қайта ишонч билдирилди.

Вновь оказано доверие лидеру ППО при ООО “TESKO PLUS”
Житель Самарканда Абдуазиз Мунисов, используя созданные для предпринимателей возможности, в 2006 году организовал общество с ограниченной ответственностью “TESKO PLUS”.  Сначала предприниматель с 5 работниками наладил производство прохладительных напитков, в 2011 году открыл предприятие “ТЕSPAK”  по производству  посуды из пластмассы.  Сегодня на предприятии производят более 15 видов пластмассовой посуды и крышек.
- В последние два года расширены возможности для предпринимателей, предоставляется ряд льгот. Раньше, чтобы открыть предприятие, нужно было часами ожидать приема должностных лиц. После создания центра “Одно окно”  мы направили документы в онлайн режиме и быстро наладили  деятельность  ООО  “TESPAK INVESTMENT” в свободной экономической зоне “Ургут-2” в Нурабадском районе.  На этом предприятии мы будем производить  бытовую технику – стиральные машины, отопительные печи. Для реализации проекта берем кредит в объеме 1 млн. 41 тысячи долларов США.  После задействования этой линии  до сентября текущего года будет создано 40, до конца 2020 года – еще 60 новых рабочих мест.
В ООО “TESKO PLUS” уже два года работает первичная партийная организация, объединившая в своих рядах 20 человек. Состоялось отчетно-выборное  собрание, посвященной итогам годовой деятельности  организации. Лидер нижнего звена партии Абдуазиз Мунисов выступил с отчетом о проведенной в течение года работе. Отчет лидера, усердно выполняющего  все намеченные партией задачи, был признан удовлетворительным и ему вновь оказали доверие, избрав руководителем первичной организации.