“Жиззах пластмасса” АЖнинг 15 нафар ходими O‘zLiDeP сафига қабул қилинди
2019 йилда мамлакатимизда ўз бизнесини бошлаётган оилаларга “Ҳар бир оила – тадбиркор” дастури доирасида 5,9 триллион сўмлик кредитлар ажратилди. Бунинг натижасида ўтган йили 93 мингта ёки 2018 йилга нисбатан қарийб 2 баробар кўп янги тадбиркорлик субъектлари ташкил этилди.
“Жиззах пластмасса” АЖда “Ўзбекистон Республикаси Президенти Ш.Мирзиёевнинг Олий Мажлисга Мурожаатномасидан келиб чиқувчи O‘zLiDePнинг ҳудудий Кенгашлари олдида турган долзарб вазифалар” мавзусида бўлиб ўтган тадбирда бу ҳақда маълум қилинди.
“Мамлакатимиз раҳбарининг парламентга Мурожаатномада ҳеч бир соҳа эътибордан четда қолмади. Айниқса, депутатлар олдига аниқ ва мақсадли вазифалар қўйилди. Хусусан, ҳар бир депутат Халқ қабулхоналари билан доимий ишлаб, ўз ҳудудида яшаётган аҳоли муаммоларини ечишда фаол иштирок этиши, одамларнинг дарду ташвишларини тинглаши кераклиги айтиб ўтилди. Шундай экан, халқ билан доимий мулоқотни йўлга қўйиб, сайловчиларга берган ваъдаларни бажариш учун бор кучимизни сафарбар этишимиз керак”, – дейди халқ депутатлари Жиззах вилоят Кенгашидаги O‘zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзоси Элёр Турақулов.

15 сотрудников АО “Жиззах пластмасса” приняты в ряды УзЛиДеП
В нашей стране начавшим свой бизнес семьям в рамках программы  “Каждая семья – предприниматель” в 2019 году были выделены кредиты в объеме 5,9 триллиона сумов. В результате в прошлом году организовано 93 тысячи новых субъектов предпринимательства, что в 2 раза больше относительно  2018 года.
Об этом говорили на состоявшемся в АО  “Жиззах пластмасса” мероприятии на тему: “Актуальные задачи региональных кенгашей УзЛиДеП, намеченные на основе Послания Олий Мажлису Президента Республики Узбекистана Ш.Мирзиёева.
“В Послании главы государства парламенту ни одна сфера не осталась без внимания. Перед депутатами поставлены конкретные  целевые задачи. В частности, отмечено, что  каждый депутат должен тесно сотрудничать с Народными приемными, выслушивать и принимать активное участие в решении проблем населения своей местности. Поэтому мы должны наладить постоянный диалог с народом и мобилизовать все силы на выполнение обещаний, данных избирателям”, –  сказал член депутатской группы УзЛиДеП в Джизакском областном кенгаше народных депутатов Элёр Туракулов.