Наманганда ишбилармон аёллар тақдирланди
Наманганликларнинг ишбилармон, ҳунарманд, ғайрату шижоатли халқи  ва ўзига хос тадбиркорлик мактаби бутун мамлакатга донғи кетган, десак асло муболаға эмас. Айниқса тадбиркорлар сафида кундан кунга аёллар сонининг ортиб бориши қувонарлидир. Бу борада O'zLiDeP “Аёллар қаноти” томонидан ташкил этилаётган “Ишбилармон аёл” кўрик-танловининг алоҳида ўрни бор.
Ушбу танловнинг Наманган вилоят босқичи ўтказилди.
Ушбу танловнинг туман босқиларида 150 дан ортиқ тадбиркор ва ишбилармон аёллар иштирок этдилар. Жойларда иштирокчилар фаолияти ўрганилиб хакамлар ҳайъати томонидан юксак баҳоланди. Иштирокчилар орасидан энг фаоллари танловнинг вилоят босқичида қатнашиш имкониятини қўлга киритдилар.
Кўрик-танловнинг вилоят босқичида туман ва шаҳарлар кесимида ғолибликни қўлга киритган 12 нафар хотин-қизлар қатнашдилар. Иштирокчилар орасидан энг саралари  “Замонавий тадбиркор аёл”, “Йилнинг мурувватли ишбилармон аёли”, “Энг кўп иш ўрни яратган ишбилармон аёл”  ҳамда “Ташаббускор аёл” номинациялари бўйича  ғолиб деб топилдилар.
Кўрик-танлов натижаларига кўра, Наманган тумани вакили Тўпанисо ая Райимжонова вилоят босқичида ҳам ғолиб деб топилиб, 1-ўринга муносиб кўрилди.

Awarding Women Entrepreneurs
The whole country knows the efficiency and skill of Namangan people, the school of entrepreneurship they have formed. It is gratifying that there are more women among entrepreneurs. This is facilitated by the “Business Woman” competition held by the Women's Wing of UzLIDeP.
Namangan regional stage of the competition took place.
More than 150 women entrepreneurs took part in the district stages of the competition. The local jury studied the activities of women and praised their work. The most active participants received the right to participate in the regional stage of the competition.
12 women took part in the regional stage of the competition, who won in the context of districts and cities. The best of them became winners in the nominations “Modern Woman Entrepreneur”, “Compassionate Woman Entrepreneur of the Year”, “Woman Entrepreneur Who Created the Most Jobs”, “Initiative Woman”.
According to the results, the representative of Namangan district Tupaniso Rayimjonova was recognized as the absolute winner of the regional competition.