O'zLiDeP Вобкентда оммавий юриш марафонини ўтказди
O'zLiDeP Бухоро вилояти Кенгаши мафкуравий ташвиқот-тарғибот ишлари бўлими томонидан Вобкент туманида оммавий юриш марафони ўтказилди. Унда партия тарафдорлари, депутатлар, бошланғич партия ташкилотлари аъзолари, педагоглар, тиббиёт ходимлари ва ёшлар қатнашди. 500 нафарга яқин аҳоли вакиллари тумандаги 7-мактабдан бошлаб, 5 км. узунликдаги масофани пиёда босиб ўтишди.
Тадбирнинг иккинчи қисмида марафон иштирокчилари бадантарбия машғулотларини ўташди. Шундан сўнг O'zLiDeP Бухоро вилояти Кенгаши мафкуравий ташвиқот-тарғибот ишлари бўлими мудири Зариф Комилов, партиянинг туман Кенгаши аппарат раҳбари Бозор Одилов ва туман Кенгаши депутатлари сўзга чиқиб, соғлом турмуш тарзини тарғиб қилдилар.
—Коронавирус пандемияси таъсирида спорт, айниқса, соғлом турмуш тарзига риоя қилишнинг афзаллиги нечоғли муҳимлигини барчамиз тушуниб етдик,  — дейди O'zLiDeP Вобкент туман Кенгаши раиси Тўлқин Жўраев. — Инсоннинг иммун тизими қанчалик мустаҳкам бўлса, у касалликларга шунча кам чалинади. Шу боис бу каби юриш марафонларини тез-тез ўтказишга келишиб олдик.
—Ёшлар доимо шижоатли бўлиб келишган. Фақатгина уларнинг ана шу ғайратларини тўғри йўналишга йўналтириш, ҳар бир эзгу ишларига мотивацион руҳ бағишлаш керак, — дейди ёш депутатлардан бири Нодир Қўлдошев. — Мен анчадан буён ёшлар билан ишлайман. Уларни спортга қизиқишини янада оширишда ана шундай оммавий марафонларларнинг  алоҳида ўрни бор. Келажагимиз ворислари ҳозиргина якунланган тадбирда ҳам етакчилик қилишди.
Тадбир якунида сўзга чиққан O'zLiDeP фаоллари соғликнинг ўрнини ҳеч нимак боса олмаслигини мисоллар ёрдамида тушунтирдилар.

Марафон по ходьбе в Вабкенте
Отделом идеологической организационно-пропагандистской работы Бухарского областного Кенгаша УзЛиДеП в Вабкентском районе организован массовый марафон по ходьбе. В нем приняли участие сторонники партии, депутаты, члены первичных организаций партии, педагоги, медицинские работники, молодежь. В целом, в марафоне приняли участие около 500 человек. Старт был дан от районной школы №7, дистанция составила 5 км.
Во второй части мероприятия участники марафона занимались физической культурой. Затем с речами по пропаганде здорового образа жизни выступили заведующий отделом идеологической организационно-пропагандистской работы Бухарского областного Кенгаша УзЛиДеП Зариф Комилов, руководитель аппарата районного кенгаша партии Бозор Одилов, депутаты районного кенгаша.
—Мы все хорошо понимаем, насколько важен спорт, здоровый образ жизни, особенно, в период пандемии коронавируса, - сказал председатель Вабкентского районного кенгаша УзЛиДеП Тулкин Жураев. — Чем сильнее иммунная система человека, тем меньше он подвержен различного рода заболеваниям. Поэтому нужно как можно чаще проводить такие марафоны.
- Молодежь должна быть активна. Но эту активность нужно направлять в правильное русло, любая работа должна иметь мотивацию, - сказал молодой депутат Нодир Кулдошев. — Я работаю с молодежью, такие массовые марафоны служат повышению интереса молодых людей к спорту. В нынешнем марафоне молодежь приняла активное участие.
По итогам мероприятия выступили активисты УзЛиДеП и на примерах разъяснили, что очень важно развитие иммунитета, сохранение здоровье и занятие спортом.