Жиззахлик тадбиркорга 70 минг АҚШ доллари миқдорида кредит олинишида кўмаклашилди
O'zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия Қўмитаси вакили Самидилло Маҳмудов ҳамда O'zLiDeP  Жиззах вилоят ҳудудий партия ташкилоти ходимларидан иборат ишчи гуруҳ Жиззах шаҳри ҳамда Дўстлик, Шароф Рашидов туманларидаги тадбиркорлар, фермер ва тморқа ер эгаларининг мурожаатларини ўрганиб чиқдилар.
Эътиборли томони, мурожаатларнинг аксарият қисми ишчи гуруҳ аралашувидан кейин ижобий ҳал бўлди. Мисол учун, «GOLD TEXTIL» МЧЖ раҳбари Ғулом  Эргашев Дўстлик тумандаги  “Қаҳрамон” МФЙ ҳудудида 120 иш ўрнига эга бўлган текстиль фабрикасини қуриш ва зарурий дастгоҳлар билан таъминлаш учун АТБ “Қишлоқ Қурилиш банк” Жиззах вилоят филиалига 70 минг АҚШ доллари миқдорида кредит олиш учун ҳужжатларини тақдим қилиб,  2 ой давомида “!Отангга бор, онангга бор” қабилидаги иш услулидан чарчагач, O'zLiDeP  Жиззах вилоят ҳудудий партия ташкилотига мурожаат қилган.
Мурожаат юзасидан ишчи гуруҳ тадбиркор билан биргаликда АТБ “Қишлоқ қурилиш банк” Жиззах вилоят филиали мутасаддилари учрашиб, муаммони атрофлича муҳокама қилдилар. Мурожаат ўша куниёқ ижобий ҳал қилиниб, кредит маблағи аэжратиладиган бўлди.
- O'zLiDeP дарҳақиқат амалий ишлар партияси эканига яна бир бор амин бўлдик, - дейди тадбиркор Ғулом Эргашев. –Муаммолар қийнамаса, тадбиркор ишлашдан, ҳаракат қилишдан чарчамайди.  Бизнинг манфаатларимизни ҳимоя қилишда жонбозлик кўрсатаётган партия фаолларига минг раҳмат.
Ишчи гуруҳ аъзолари учрашувлар давомида тадбиркорлар, фермерлар ва томорқа ер эгалари томонидан  қилинган бошқа мурожаатларни ҳам ўрганиб чиқишди. Уларнинг аксарияти жойида ҳал этилган бўлса, бошқалари депуталик назоратига олинадиган бўлди.
O'zLiDeP Жиззах вилоят
ҳудудий партия ташкилоти
Сиёсий таълим маркази раҳбари
1046
Абдураззоқ 2021-02-16 19:45:27
ЎзЛиДеП Жамоатчилик раҳбари Самидилло Махмудовнинг халқпарварлиги йўлидаги кўмаклари кўплаб эканлигини шахсан ўзим хам гувох бўлганман. Шу Кишини муносиб тақдирлашингиз керак.

Предпринимателю из Джизака помогли получить кредит
Представитель Исполнительного комитета Политического Совета УзЛиДеП Самидилло Махмудов и рабочая группа в составе работников Джизакской областной организации УзЛиДеП изучили обращения предпринимателей, фермеров, владельцев приусадебных земель города Джизака, Дустликского и Шараф Рашидовского районов.
Основная часть обращений и проблем получила свое решение только после вмешательства представителей партии. Например, руководитель ООО «GOLD TEXTIL» Гулом Эргашев подал документы в Джизакский областной филиал АКБ «Кишлок курилиш банк» на получение кредита в объеме 70 тысяч долларов США для строительства и оснащения текстильной фабрики на территории СХМ “Кахрамон” Дустликского района, где могли бы работать 120 человек. В течение 2 месяцев вопрос не решался, и ему пришлось обратиться в Джизакскую областную партийную  организацию.
По данному обращению рабочая группа и предприниматель встретились с должностными лицами АКБ «Кишлок курилиш банк» и обсудили проблему. В тот же день вопрос был решен положительно.
- Мы еще раз убедились, что УзЛиДеП – это партия, способная практически решать проблемы людей, - сказал предприниматель Гулом Эргашев. – только при отсутствии проблем и создании благоприятной деловой среды в соответствии с действующим законодательством, предприниматель может, и будет развивать свою деятельность. Спасибо активистам партии, защищающим и продвигающим наши интересы.
Члены рабочей группы изучили и другие обращения предпринимателей, фермеров, владельцев приусадебных земель. Основная часть обращений решена на месте, решение остальных взято под депутатский контроль.