– O‘zLiDeP mutasaddilarining tashrifidan juda quvondik, – deydi Baliqchi tumanidagi O‘lmas MFY, Ma’rifat ko‘chasi 15-uyda yashovchi Gulchehraxon Abdurahmonova. – Kelinim Dildoraxon Rahimova joriy yilda Andijon mashinasozlik institutini tamomladi. Biroq hanuzgacha mutaxassisligi bo‘yicha ish topa olmayapti. Bir necha bor tuman bandlikka ko‘maklashish markaziga murojaat qildik, biroq foydasi bo‘lmadi. O‘zLiDeP deputatlik guruhi a’zosi Oqibatxon Jakbarova muammoimizni hal qilishga va’da berdi.
Shahnoza Nurmatovaning murojaati ham O.Jakbarovaning aralashuvi bilan hal etiladigan bo‘ldi. Muloqotda Sh.Nurmatova hududdagi fermer xo‘jaligidan 1 gektar yer maydoni olib, bog‘dorchilik faoliyatini yo‘lga qo‘ymoqchi ekanini aytgan edi. Deputat Shahnozaning bu rejasini fermer xo‘jaligi mutasaddilari bilan maslahatlashib, unga yer ajratib berilishiga erishdi.
Muloqotlar davomida aholining suyultirilgan gaz ballonga ehtiyojmand xonadonlariga gaz yetkazib berish, kommunal to‘lovlardagi noaniqliklarni barataraf etish, uy bekalarini tadbirkorlik va kasanachilikka yo‘naltirish masalalari bo‘yicha deputatlik hamda partiyaviy nazorat o‘rnatilishi aytildi.

Диалог и беседы - путь к решению проблем жителей отдаленных сел
"Женское крыло" Андижанского областного Совета УзЛиДеП в целях решения проблем женщин организует выезды в отдаленные села.
– Мы очень рады приезду представителей УзЛиДеП, – сказала жительница дома 15, ул. Маърифат МСГ Улмас Балыкчинского района Гулчехрахон Абдурахмонова. – Моя невестка Дилдорахон Рахимова в этом году окончила  Андижанский машиностроительный институт. Однако до сих пор не может найти работу по специальности. Несколько раз обращались в районный центр содействия занятости, но все бесполезно. Член депутатской группы УзЛиДеП Окибатхон Жакбарова пообещала решить нашу проблему.
Обращение Шахнозы Нурматовой также будет решено с вмешательством О.Жакбаровой. В диалоге Ш.Нурматова сказала, что намечает получить 1 гектар земли у фермерского хозяйства на своей территории и наладить садоводство. Депутат посовещалась с руководством фермерского хозяйства о планах Шахнозы и добилась выделения ей земли.
В ходе беседы говорилось о необходимости установления депутатского и партийного контроля за вопросами поставки населению баллонов с сжиженным газом, устранения неточностей в коммунальных платежах, привлечения домохозяек к предпринимательству и надомному труду.