Rishton tumanidagi “Chek-Jalayer” MFYda yashovchi Tojali Ermatov o‘z hududida xususiy maktabgacha ta’lim muasassasi qurish uchun yer maydoni so‘rab tegishli tashkilotlarga murojaat qilganiga ancha bo‘ldi. Biroq sal kam bir yil bo‘lishiga qaramay, uning murojaati hozirga qadar hal etilgani yo‘q.
O‘zLiDeP Farg‘ona viloyat Kengashi tashabbusi bilan Rishton tumanidagi “Chek-Jalayer” MFYda tashkil etilgan sayyor qabuldan so‘ng uning bu muammosi tez kunlarda hal etiladigan bo‘ldi.
Shu hududda yashovchi Abdurasul Islomov, Xayrinso Mirzayeva va Xilola Yuldashevalar imtiyozli narxlarda beriladigan gaz ballonlarini yetkazib berish bo‘yicha muammolar yig‘ilib qolganidan shikoyat qilishdi. Ularning murojaatini tuman “Vodiygazta’minot” unitar korxonasi boshlig‘i Jamoldin Matislomov zimmasiga olib, bir hafta ichida muammoni hal etib berishga va’da berdi.
Rishtonlik Dilnoza Uzaqova ham sayyor qabulga o‘z muammosiga yechim topish umidida kelgan edi. U 2011 yildan buyon ish so‘rab bir necha tashkilotlar eshigiga borganini aytdi. Sayyor qabul davomida uning muammosi ham hal etilib, tumandagi 11-maktabgacha ta’lim muassasasiga yordamchi tarbiyachi lavozimiga ishga joylashdi.
Sayyor qabulda yuqoridagi kabi 10 dan ortiq muammo va takliflar eshitildi. Xalq deputatlari tuman va viloyat Kengashlaridagi O‘zLiDeP deputatlik guruhlari har bir murojaatni deputatlik nazoratiga olishdi.

Участвовавшая в выездном приеме Дилноза Узакова устроилась на работу в дошкольное образовательное учреждение №11 (фото)
23.02.2018, 16:13
Прошло немало времени, как житель МСГ “Чек-Жалаер” Риштанского района  Тожали Эрматов обратился в соответствующие организации с просьбой о выделении земельной площади для строительства частного дошкольного образовательного учреждения. Однако несмотря на то, что прошел почти год с тех пор, его обращение все еще не решено.
После выездного приема, организованного по инициативе Ферганского областного Совета УзЛиДеП в МСГ “Чек-Жалаер” Риштанского района, эта его проблема будет решена в ближайшие дни.
Жители данного схода граждан Абдурасул Исломов, Хайринисо Мирзаева и Хилола Юлдашева пожаловались на наличие проблем в деле поставки газовых баллонов по льготным ценам. Решение их обращения взял на себя начальник районного унитарного предприятия “Водийгазтаъминот” Жамолиддин Матисломов, пообещал решить проблему в течение недели.
Дилноза Узакова из Риштана также пришла на выездной прием с надеждой решить свою проблему. Она с 2011 года обивает пороги различных организаций в поисках работы. В ходе выездного приема ее проблема была решена, она устроилась воспитателем в ДОУ №11 в своем районе.
Во время выездного приема были рассмотрены более 10 подобных проблем и предложений. Депутатские группы УзЛиДеП в районном и областном Кенгашах народных депутатов взяли под депутатский контроль каждое обращение.