O‘zLiDeP deputati Shahrixondagi 25 MTMga ichimlik suvi olib keldi
–Maktabgacha ta’lim muassasamiz barpo bo‘lganidan buyon ichimlik suvi tanqisligidan qiynalardik, – deydi bog‘cha mudirasi Nazokatxon Umurzaqova. – “Obod qishloq” loyihasi doirasida ta’lim muassasamizda ham qator qulayliklar yaratildi. Biz yashayotgan hududni obodonlashtirayotgan O‘zLiDeP Andijon viloyati Kengashi ishchi guruhi o‘rganishlaridan so‘ng qisqa fursat ichida muassasamizga toza ichimlik suvi olib kelindi. Bu ezgu harakatga bosh-qosh bo‘lgan Xalq deputatlari Andijon viloyat Kengashidagi O‘zLiDeP deputatlik guruhi a’zosi Tohirjon Tolipovdan minnatdormiz.
–Farzandlarim mana shu bog‘chaga qatnaydi, – deydi Inoyatxon G‘aniyeva. – Ichimlik suvi muammosi bilan bir necha joyga murojaat qilsak-da, natijasi bo‘lmadi. Farzandlarimizga o‘zimiz suv olib kelib berardik. Deputatning ko‘magi bilan ana shu muammoimiz hal bo‘lganidan, birinchi navbatda, biz ota-onalar mamnunmiz.
Ta’kidlash joiz, mazkur maktabgacha ta’lim muassasasida partiya viloyat Kengashi tashabbusi bilan joriy ta’mirlash ishlari ham olib borilmoqda. Muassasani o‘yinchoqlar va o‘quv qurollari bilan ta’minlashda maktabgacha ta’lim vazirligining hududiy tashkilotlari bilan samarali hamkorlik yo‘lga qo‘yilgan.

Депутат УзЛиДеП подвел водопровод к 25 ДОУ в Шахрихане
–Со времени строительства дошкольного образовательного учреждения мы сталкивались с трудностями по обеспечению питьевой водой, – говорит заведующая детским садом Назокатхон Умурзакова. – В рамках проекта “Благоустроенное село” в нашем образовательном учреждении создан ряд удобств. После изучений рабочей группой Андижанского областного Совета УзЛиДеП, благоустраивающей нашу территорию, за короткое время в наше учреждение был проложен водопровод. Мы благодарны члену депутатской группы УзЛиДеП в Андижанском областном Кенгаше народных депутатов Тохиржону Толипову за организацию и содействие в этом деле.
–Мои дети посещают этот садик, – говорит Иноятхон Ганиева. – Хотя мы несколько раз обращались с проблемой питьевой воды в ряд ведомств, результата не было. Мы сами приносили воду своим детям. При содействии депутата наконец решена эта проблема, чему мы, родители, безмерно рады.
Следует отметить, что в данном дошкольном образовательном учреждении по инициативе областного Совета партии также ведется текущий ремонт. В обеспечении учреждения игрушками и учебными принадлежностями налажено эффективное сотрудничество с территориальными отделениями Министерства дошкольного образования.