O‘zLiDeP deputati 50 nafarga yaqin fuqaroning muammosini hal etdi
Xalq deputatlari Mirzo Ulug‘bek tuman kengashidagi O‘zLiDeP deputatlik guruhi a’zosi Shahnoza Alimova joylardagi mavjud muammo va kamchiliklarni o‘rganish hamda xalq bilan muloqot qilish maqsadida saylovchilar bilan uchrashdi.
Yuzma-yuz muloqotlar davomida saylovchilar tomonidan 10 ga yaqin taklif va shikoyatlar kelib tushdi.
Xususan, “Podshobog‘” mahallasida yashovchi N.Masharipova nogironlik aravachasiga muhtoj ekanini aytib, shu masalada deputatdan ko‘mak so‘radi. Xalqning ishonchli vakili shu yerning o‘zida unga nogironlik aravachasi sovg‘a qildi.
– Qizim ko‘p yillardan buyon og‘ir xasta, tushakka yotib qolgan. Shu bois, unga nogironlik aravachasi zarur edi, – deydi Nilufarning onasi. – Mazkur masalada o‘zimiz ishonch bildirib saylagan deputatimizga murojaat qilgan edik, deputatga rahmat, murojatimizni ijobiy hal etib berdi.
Ha, bugun Xalq noibi aholi tomonidan kelib tushayotgan hech bir murojaatni e’tibordan chetda qoldirgani yo‘q. Har bir murojaatni atroflicha o‘rganmoqda va muammoga yechim topishga harakat qilmoqda.
–Saylov okrugimizda 70 ming aholi istiqomat qiladi, – deydi Sh.Alimova. – Shu bois, odamlar bilan muloqot chog‘ida har bir fuqaroni eshitishga, uni qiynayotgan muammosini hal etishga harakat qilaman. Masalan, joriy yilning o‘tgan davri mobaynida 50 nafarga yaqin fuqaroning muammosini hal etishga erishdik. Qolaversa, ko‘plab yoshlar, xotin-qizlar bandligini ta’minlashga ko‘maklashdik, o‘z biznesini boshlash istagida bo‘lgan yoshlarga esa zarur tavsiyalar berdik.

Депутатом от УзЛиДеП решена проблема около 50 граждан
Член депутатской группы УзЛиДеП в Мирзо-Улугбекском районном Кенгаше народных депутатов Шахноза Алимова в целях изучения проблем и недостатков на местах и проведения диалога с народом встретилась с избирателями.
В ходе бесед с избирателями поступило около 10 предложений и жалоб.
В частности, жительница махалли «Подшобог» Н.Машарипова сообщила о том, что нуждается в инвалидной коляске и попросила оказать содействие депутата в этом вопросе. Народный представитель на месте решила данный вопрос и передала ей инвалидную коляску.
– Моя дочь много лет тяжелобольна, не может ходить, поэтому ей необходима инвалидная коляска, - сказала мать Нилуфар. – По данному вопросу мы обратились к избранному нами депутату, спасибо ей, она решила наше обращение.
Депутат не оставляет вне поля зрения ни одно обращение, старается всесторонне изучить их и решить.
–В нашем избирательном округе проживают 70 тысяч жителей, – сказала Ш.Алимова. – Я стараюсь выслушать и решить волнующие их проблемы. Например, за минувший период текущего года мы смогли решить проблемы около 50 граждан. Мы оказываем содействие обеспечению занятости молодежи, женщин, даем необходимые рекомендации юношам и девушкам, желающим наладить собственный бизнес.