O‘zLiDeP tadbirkorga keyingi yilda quriladigan namunali uy-joylardan birini olishga ko‘maklashadi
Bundan uch oy avval O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi va partiyaning Samarqand viloyat Kengashi xodimlaridan tuzilgan ishchi guruh Toyloq tumanida bo‘lib, aholi murojaatlarini o‘rgangan edi.
Muloqot chog‘ida hudud ahli tomonidan turli masalalarga oid o‘ndan ortiq murojaat kelib tushgan edi. Ana shunday uchrashuvlarning birida so‘z olgan toyloqlik Gulnora Azimboyeva uy-joyga ehtiyoji borligini aytib, shu masalada ko‘mak so‘ragan edi.
Oradan biroz vaqt o‘tib, O‘zLiDeP faollari sa’y-harakati bilan G.Azimboyevaga 2019 yil quriladigan namunali uy-joylardan biri beriladigan bo‘ldi.
–Ko‘p yillardan buyon tuquvchilik bilan shug‘ulanib kelaman, – deydi G.Azimboyeva. – Hozirga qadar ko‘plab shogirdlar tayyorlaganman.  Biroq bir muammoyim bor edi. Xalq noibi, O‘zLiDeP deputatlik guruhi a’zosi B.Bobonazarov hamda partiya tuman Kengashi apparat rahbari A.Mirzoyev tashabbusi bilan bu muammoyim ham hal etildi. Endi menga 2019 yil quriladigan namunali uylardan biri ajratiladi. Buning uchun partiya faollaridan minnatdorman.

УзЛиДеП окажет содействие предпринимателю в получении в будущем году типового жилья
Три месяца назад рабочая группа в составе сотрудников Исполнительного Комитета Политического Совета УзЛиДеП и Самаркандского областного Совета партии побывала в Тайлакском районе и изучила обращения населения.
В ходе диалога от жителей поступило более десяти обращений по различным вопросам. На одной из таких встреч выступила Гулнора Азимбоева из Тайлака, сообщила о том, что нуждается в жилье, просила содействия в данном вопросе.
Прошло некоторое время, усилиями активистов УзЛиДеП решено, что Г.Азимбоевой будет предоставлен один из типовых домов, которые будут построены в 2019 году.
–Многие годы занимаюсь швейным делом, – сказала Г.Азимбоева. – До сегодняшнего дня подготовила немало учениц. Однако у меня есть одна проблема. По инициативе члена депутатской группы УзЛиДеП Б.Бобоназарова и руководителя аппарата районного Совета партии  А.Мирзоева эта проблема также решена. Теперь мне будет выделено типовое жилье, планируемое к строительству в 2019 году. Я благодарна активистам партии за содействие.