“Faoliyatimni yosh onalar uchun tashkil etganman”, deydi sirdaryolik tadbirkor
“Tadbirkorlik faoliyatimni yosh onalar uchun tashkil etganman. Maqsadim, respublikamiz bo‘ylab ishlab chiqarayotgan mahsulotlarimizni, ya’ni chaqaloqlar uchun mo‘ljallangan maxsus ko‘rpachalarni bepul tarqatish. Xayriya tadbirimizni Qoraqalpog‘iston Respublikasidan boshlab, Navoiy viloyatiga qadar keldik”, – deydi Navoiy viloyatida tashkil etilgan xayriya tadbirida sirdaryolik YaTT D.Mansurova.
Ma’lum bo‘lishicha, “Bolalarni yaxshi ko‘raman” shiori ostida o‘tkazib kelinayotgan xayriya tadbiridan ko‘zlangan maqsad – turli sabablarga ko‘ra nosog‘lom tug‘ilgan chaqaloqlar va e’tiborga muhtoj onalar ko‘nglini ko‘tarishdan iboratdir.
Nurota tumani “Eski” qishlog‘ida yashovchi M.Yarlaqabovaning ikkinchi farzandi ming afsuski, tug‘ma nuqson tug‘ildi. Partiya faollari va tadbirkor tashrifidan xursand bo‘lgan ona ko‘nglidagi so‘zlarni yashirib o‘tirmadi.
“Bu ikkinchi farzandim. O‘g‘ilchamiz nosog‘lom tug‘ilib, ichimizga chiroq yoqsa yorishmay turgan edi. Birdaniga biz tanimagan odamlarning bizni so‘rab, sovg‘a-salom bilan kelishi ko‘nglimizni ko‘tardi. Tadbirkor opamizga katta rahmat”, – deydi u.
Ta’kidlash kerak, bugun tadbirkor har bir viloyatga 20 tadan jami 280 dona “konvert” ajratgan. Maqsadi bitta, ko‘proq mahsulot ishlab chiqarish va hadyalar sonini ko‘paytirish.

“I work in the interest of young mothers”
“I organized my activities to meet the needs of young mothers. My goal is to provide free-of-charge special supplies produced throughout the country for newborns. We started this charity event in the Republic of Karakalpakstan and are now continuing in Navoi region”, – said private entrepreneur D. Mansurova at a charity event held in Navoi region.
The goal of the charity event held under the motto “I love children” is to support mothers who need help, for whom for various reasons children with disabilities were born.
The resident of Eski village of Nurata district M. Yarlakabova’s second child was born with congenital defects. After the arrival of party activists and entrepreneurs she told her story.
“This is my second child. Unfortunately, my son was not born healthy, it saddened us greatly. We are very grateful for the moral support provided by people unknown to us, gifts, of course. Many thanks to the entrepreneur D. Mansurova”, – said M. Yarlakaba.
To date, the entrepreneur D.Mansurova has distributed children's “envelopes” of 20 pieces in each region, all in all – 280. She has one goal – to produce more products and give joy to people.