“Faoliyatimni yosh onalar uchun tashkil etganman”, deydi sirdaryolik tadbirkor
“Tadbirkorlik faoliyatimni yosh onalar uchun tashkil etganman. Maqsadim, respublikamiz bo‘ylab ishlab chiqarayotgan mahsulotlarimizni, ya’ni chaqaloqlar uchun mo‘ljallangan maxsus ko‘rpachalarni bepul tarqatish. Xayriya tadbirimizni Qoraqalpog‘iston Respublikasidan boshlab, Navoiy viloyatiga qadar keldik”, – deydi Navoiy viloyatida tashkil etilgan xayriya tadbirida sirdaryolik YaTT D.Mansurova.
Ma’lum bo‘lishicha, “Bolalarni yaxshi ko‘raman” shiori ostida o‘tkazib kelinayotgan xayriya tadbiridan ko‘zlangan maqsad – turli sabablarga ko‘ra nosog‘lom tug‘ilgan chaqaloqlar va e’tiborga muhtoj onalar ko‘nglini ko‘tarishdan iboratdir.
Nurota tumani “Eski” qishlog‘ida yashovchi M.Yarlaqabovaning ikkinchi farzandi ming afsuski, tug‘ma nuqson tug‘ildi. Partiya faollari va tadbirkor tashrifidan xursand bo‘lgan ona ko‘nglidagi so‘zlarni yashirib o‘tirmadi.
“Bu ikkinchi farzandim. O‘g‘ilchamiz nosog‘lom tug‘ilib, ichimizga chiroq yoqsa yorishmay turgan edi. Birdaniga biz tanimagan odamlarning bizni so‘rab, sovg‘a-salom bilan kelishi ko‘nglimizni ko‘tardi. Tadbirkor opamizga katta rahmat”, – deydi u.
Ta’kidlash kerak, bugun tadbirkor har bir viloyatga 20 tadan jami 280 dona “konvert” ajratgan. Maqsadi bitta, ko‘proq mahsulot ishlab chiqarish va hadyalar sonini ko‘paytirish.

“Я работаю в интересах молодых матерей”
“Я организовала свою деятельность для удовлетворения нужд молодых матерей. Моя цель – бесплатное предоставление производимой в масштабах республики специальных принадлежностей для новорожденных. Эту благотворительную акцию мы начали в Республике Каракалпакстан  и сейчас продолжаем в Навоийской области”, – сказала частный предприниматель Д.Мансурова на проводившемся в Навоийской области благотворительном мероприятии.
Цель проводимого под девизом “Люблю детей”  благотворительного мероприятия – поддержка нуждающихся в помощи матерей, у которых по различным причинам родились дети с отклонениями в здоровье.
У жительницы кишлака “Эски” Нуратинского района М.Ярлакабовой  второй ребенок родился с врожденными недостатками. После приезда  активистов партии и предпринимательницы она рассказала свою историю.
“Это мой второй ребенок. К сожалению, сын родился  не здоровым, это нас сильно огорчало. Моральная поддержка, оказанная неизвестными нам людьми, подарки, конечно, очень тронули нас. Огромное спасибо предпринимательнице  Д.Мансуровой”, – сказала М.Ярлакаба.
К настоящему времени  предприниматель Д.Мансурова распространила  детские “конверты” по 20 штук в каждой области, всего - 280. Цель у нее одна – производить больше продукции и дарить радость людям.