O‘zLiDeP Ishtixon tuman Kengashi “Yoshlar qanoti” guruhi tomonidan  O‘zbekiston Respublikasi mustaqilligining 28 yilligi munosabati bilan “Jonajon O‘zbekistonim, mangu bo‘l omon” shiori ostida yoshlar o‘rtasida turkum tadbirlar tashkil etildi.
Ishtixonlik 200 nafar yoshlar 5 ta tashabbus doirasida sinxron suzish, qo‘l to‘pi bo‘yicha sport musobaqalarida o‘zaro bellashdilar.
“Mamlakatimiz aholisining 30 foizi 14 dan 30 yoshgacha bo‘lgan yoshlardir. Ularning ta’lim olishi, kasb-hunar egallashi uchun zamonaviy sharoit va imkoniyatlar yaratilgan. Shu bilan birga, yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli o‘tkazishni tashkil etish dolzarb masala hisoblanadi. Yoshlar qanchalik ma’naviy barkamol bo‘lsa, turli yot illatlarga qarshi immuniteti ham shuncha kuchli bo‘ladi. Shu nuqtai nazardan partiyaning Samarqand viloyat Kengashi “Yoshlar qanoti” barcha e’tiborni mazkur yo‘nalishga qaratgan”,- deydi O‘zLiDeP Samarqand viloyat Kengashi yoshlar bilan ishlash bo‘limi mudiri Farid Hasanov.
Sport musobaqalarida g‘oliblikni qo‘lga kiritgan yoshlarga tashkilotchilar tomonidan faxriy yorliqlar va qimmatbaho sovg‘alar topshirildi.

В Иштихане организовано мероприятие в рамках пяти инициатив
В связи с 28-летием независимости Республики Узбекистан Молодежным УзЛиДеП  проведен ряд  молодежных мероприятий под девизом  «Вечно процветай, мой родной Узбекистан».
В рамках 5 инициатив проводились соревнования по синхронному плаванию, гандболу, в которых приняли участие 200 человек.
“30 процентов  населения нашей страны составляет молодежь в возрасте 14-30 лет. Для молодежи созданы условия для получения образования и профессий. Вместе с тем, актуальным вопросом является и организация содержательного проведения  свободного времени молодежи. Чем выше духовность молодежи, тем сильнее  будет ее иммунитет к различным негативным проявлениям. С этой точки зрения «Молодежное крыло» Самаркандского областного Кенгаша партии все внимание уделяет этому направлению”,-  сказал заведующий отделом по работе с молодежью Самаркандского областного Кенгаша  УзЛиДеП  Фарид Хасанов.
Победителям спортивных соревнований вручили почетные грамоты  и ценные подарки организаторов.
В рамках мероприятия состоялась экскурсия  в районе предприятие “Зарафшон текстил”, которое недавно начало действовать в районе.